Aktualności

BIOletyn: eko-strony od Ekosystemu

BIOletyn to nowy, cykliczny biuletyn, w którym znajdziesz informacje, porady i inspiracje, aby żyć bardziej ekologicznie i ekonomicznie. Pierwszy numer marzec/kwiecień jest już dostępny do pobrania. Wśród głównych tematów numeru znalazły się Wielkanoc i wiosna.

W pierwszym numerze BIOletynu podpowiadamy, jak nadchodzące święta uczynić czasem świadomych wyborów oraz dlaczego warto samodzielnie przygotować dekoracje w duchu less waste. Przedstawiamy, jak skarpetki nie do pary zamienić w zająca lub wspólnie z dzieckiem dać drugie życie staremu kartonowi.

Poza pomysłami na to, jak rodzinnie przygotować przyjazne środowisku dekoracje podpowiadamy, jak stworzyć ekologiczny ogród. W numerze znajdziecie informacje na temat zalet kompostowania, ale i możliwości uzyskania we Wrocławiu bezpłatnego kompostownika.

W tym wydaniu BIOletynu piszemy, w jaki sposób zorganizować w swojej okolicy społeczną akcję zbierania śmieci oraz jakie wsparcie może zaoferować Ekosystem. To świetna okazja, by poznać nasze programy edukacyjne, w tym zajęcia dla przedszkolaków i grup szkolnych (klasy 1-3), które organizujemy w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Michalczyka 9. Na koniec zapraszamy Was do wspólnego udziału w piknikach rodzinnych i imprezach plenerowych organizowanych w naszym mieście, podczas których będziecie mogli nas spotkać.

Zapraszamy do lektury!

BIOletyn marzec/kwiecień 2024 można pobrać tutaj.