Baterie

Zbiórka w sklepach

Zużyte baterie należy wyrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników – na przykład w sklepach, w których kupujemy nowe baterie.

Metale ciężkie wchodzące w skład baterii i akumulatorów mogą doprowadzić do skażenia gleby i wód gruntowych, dlatego nie można wyrzucać ich wraz z innymi odpadami pochodzącymi z gospodarstwa domowego.

PSZOK

Baterie można dostarczyć samodzielnie do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Żarówki

Zbiórka w sklepach

Zużyte żarówki należy wyrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników – na przykład w sklepach, w których kupujemy nowe żarówki.

PSZOK

Żarówki można dostarczyć samodzielnie do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Sprzęt RTV i AGD

Zbiórka w sklepach

Zużyty sprzęt RTV i AGD możesz oddać przy zakupie nowego sprzętu. Niektóre sklepy elektroniczne, RTV, AGD przyjmują stary sprzęt od swoich klientów.

 

PSZOK

Zużyty sprzęt RTV i AGD możesz również dostarczyć samodzielnie do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Punkt Selektywnego Zbierania
Odpadów Komunalnych

PSZOK

W PSZOKu bezpiecznie i bezpłatnie pozbędziesz się problemowych odpadów, czyli tych, których nie powinno się wyrzucać do zwykłych kontenerów.

Sprawdź, co możesz
przywieźć do pszok

Musisz wyrzucić meble lub dywan?

Przejdź do mapy wywozu gabarytów

Meble i inne odpady wielkogabarytowe wrzucamy do specjalnych kontenerów lub przywozimy do PSZOK. Na mapie możesz sprawdzić gdzie i kiedy dostępny będzie kontener najbliżej Ciebie.

Zobacz więcej

Musisz wyrzucić leki?

Przejdź do mapy aptek

Opakowania po lekach, termometry przyjmowane są w niektórych punktach aptecznych. Przygotowaliśmy dla Ciebie mapę z ich lokalizacją.

Zobacz więcej