Baterie

Zbiórka w sklepach

Zużyte baterie należy wyrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników – na przykład w sklepach, w których kupujemy nowe baterie.

Metale ciężkie wchodzące w skład baterii i akumulatorów mogą doprowadzić do skażenia gleby i wód gruntowych, dlatego nie można wyrzucać ich wraz z innymi odpadami pochodzącymi z gospodarstwa domowego.

Dlaczego zużytym bateriom potrzebny jest recykling? >>

PSZOK

Baterie można dostarczyć samodzielnie do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

SZOP

SZOP to bus, który bezpłatnie odbiera niektóre odpady 2 razy w miesiącu na Twoim osiedlu! Do SZOP-a można przynieść baterie.

SPrawdź daty i miejsca podstawień SZOP-a

Żarówki

Zbiórka w sklepach

Zużyte żarówki należy wyrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników – na przykład w sklepach, w których kupujemy nowe żarówki.

PSZOK

Żarówki można dostarczyć samodzielnie do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

SZOP

SZOP to bus, który bezpłatnie odbiera niektóre odpady 2 razy w miesiącu na Twoim osiedlu! Do SZOP-a można przynieść żarówki.

 

SPrawdź daty i miejsca podstawień SZOP-a

Sprzęt RTV i AGD

Zużyty sprzęt RTV i AGD możesz oddać przy zakupie nowego sprzętu. NiektórE sklepy elektroniczne, RTV, AGD przyjmują stary sprzęt od swoich klientów.

PSZOK

Zużyty sprzęt RTV i AGD możesz również dostarczyć samodzielnie do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

SZOP

SZOP to bus, który bezpłatnie odbiera niektóre odpady 2 razy w miesiącu na Twoim osiedlu! Do SZOP-a można przynieść tylko małe sprzęty RTV i AGD takie, jak toster czy czajnik elektryczny. Większe sprzęty (lodówka, zmywarka) nie mogą zostać przyjęte.

SPrawdź daty i miejsca podstawień SZOP-a

Elektrozbiórka: Bezpłatny odbiór elktroodpadów z Twojego domu

Punkt Selektywnego Zbierania
Odpadów Komunalnych

PSZOK

W PSZOKu bezpiecznie i bezpłatnie pozbędziesz się problemowych odpadów, czyli tych, których nie powinno się wyrzucać do zwykłych kontenerów.

Sprawdź, co możesz
przywieźć do pszok

Musisz wyrzucić meble lub dywan?

Przejdź do mapy wywozu gabarytów

Meble i inne odpady wielkogabarytowe wrzucamy do specjalnych kontenerów lub przywozimy do PSZOK. Na mapie możesz sprawdzić gdzie i kiedy dostępny będzie kontener najbliżej Ciebie.

Zobacz więcej

Musisz wyrzucić leki, igły lub strzykawki?

Przejdź do mapy aptek

Opakowania po lekach, termometry, igły i strzykawki przyjmowane są w niektórych punktach aptecznych. Przygotowaliśmy dla Ciebie mapę z ich lokalizacją.

Zobacz więcej