Aktualności

SZOP: dodatkowe kursy na Dzień Ziemi

W sobotę 20 kwietnia zaplanowano dodatkowy postój SZOP przy Wroclavii, a we wtorek 23 kwietnia w dwóch lokalizacjach na Psim Polu, osiedlu Kowale. Wydarzenia towarzyszą Światowemu Dniu Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia.

Samochody Zbierające Odpady Problemowe, w skrócie nazywane SZOP-ami pojawiają się regularnie na wszystkich osiedlach Wrocławia. W najbliższą sobotę (20 kwietnia) SZOP zatrzyma się obok wejścia Dąb do galerii handlowej Wroclavia, gdzie odbędzie się wydarzenie specjalne z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi. Postój zaplanowano od godz. 9:00 do 13:00.  Na miejscu pojawi się też punkt informacyjny Ekosystemu wraz ze strefą edukacyjną dla najmłodszych. Czekamy na Was od godz. 9:00 do godz.15:00.

We wtorek  (23 kwietnia)  zaplanowano dwa dodatkowe postoje dla mieszkańców osiedla Kowale. Samochody pojawią się:

  • godz. 7:00-10:00 – ul. Kowalska 143, parking zewnętrzny przy wjeździe na teren firmy 3M
  • godz. 10:30-13:00 – ul. Kwidzyńska 6, parking zewnętrzny przy centrum medycznym

SZOP-y wróciły na ulice Wrocławia pod koniec ubiegłego roku wraz z nowymi umowami na odbiór i gospodarowanie odpadami. Tylko w tym roku (od stycznia do końca marca) zebrały już ponad 13 ton problemowych odpadów. Pojawiają się na każdym z osiedli stolicy Dolnego Śląska dwa razy w miesiącu. Zbiórka jest prowadzona od poniedziałku do soboty w godz. od 16:00 do 20:00. Aktualny grafik przejazdów na cały rok, regulamin SZOP-a oraz informacje o tym, jakie odpady można oddawać do niego przynosić dostępny jest na naszej stronie.