Aktualności

Bezpłatne eko-warsztaty dla uczniów klas 5-7 wrocławskich szkół podstawowych

Szanowni Państwo,

ruszamy z  kolejną edycją bezpłatnych eko-warsztatów dla uczniów klas 5-7 wrocławskich szkół podstawowych.

Już od września wrocławskie dzieciaki będą mogły uczestniczyć w warsztatach dotyczących dbania o środowisko, poznają tajniki pracy śmieciarki oraz wezmą udział w ciekawej wycieczce.

Zapraszamy wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe do zgłoszenia klas 5-7 do udziału w bezpłatnych zajęciach z edukacji ekologicznej.  Udział w nich to aktywne wspieranie przez szkolną społeczność, ogłoszonej przez Pana Prezydenta Jacka Sutryka, akcji „Wrocław nie marnuje”, oraz istotny element kształtowania prawidłowych postaw wśród młodych wrocławian i wrocławianek.

Poniżej kilka informacji o warsztatach:

  • udział w nich nie wiąże się z koniecznością ponoszenia przez szkołę jakichkolwiek kosztów. Wszelkie koszty, w tym m.in. organizacyjne, transportowe (autokar) leżą po stronie organizatora, tj. firmy odbierającej odpady komunalne z danej dzielnicy;
  • organizatorem jest firma odbierająca odpady komunalne z danej dzielnicy oraz spółka Ekosystem;
  • skierowane są do wszystkich uczniów klas piątych, szóstych i siódmych, uczęszczających do danej placówki; dzieci biorące udział w warsztatach otrzymają bidony, plecaki oraz materiały edukacyjne;
  • składają się z zajęć prowadzonych w szkole, dotyczących m.in. segregacji odpadów komunalnych, PSZOK, sposobów na ograniczanie tworzenia odpadów oraz elementów pokazowych i wycieczki do miejsca związanego z gospodarką odpadami komunalnymi (np. PSZOK).
  • prowadzone będą w terminach z Państwem ustalonych. Czas trwania warsztatów oraz ich zakres jest elastyczny. Dostosujemy się do Państwa potrzeb, jeśli chcieliby Państwo dokonać jakiś zmian.

Prosimy o przesłanie informacji dotyczącej  udziału szkoły w warsztatach na adres mailowy rzecznik@ekosystem.wroc.pl.   W wiadomości prosimy o podanie preferowanego terminu warsztatów, liczbę klas oraz dane osoby wskazanej do kontaktu (adres mail, telefon).

Po otrzymaniu informacji od Państwa, organizator skontaktuje się w celu ustalenia szczegółów.