Aktualności

Pierwszy tydzień z nowym operatorem już za nami.

Pierwszy tydzień z nowym operatorem już za nami. Po trudnym początku, nowy wykonawca wywożący odpady – konsorcjum Chemeko – System i ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji likwiduje przepełnienia i porządkuje osłony w rejonie.

Na samych tylko Krzykach znajduje się ponad 11 000 wiat, placów, i pomieszczeń, w których codziennie segregujemy nasze odpady. Skala przedsięwzięcia jest ogromna.

Oprócz wymiany wszystkich pojemników, nawiązywane są na nowo relacje z zarządcami, właścicielami nieruchomości, przejmowane są klucze do wiat i bram wjazdowych, dostosowane są harmonogramy a także rodzaje pojazdów odbierających odpady w wąskich, często zastawionych uliczkach. Zgłaszane przez was przepełnienia zostały w większości odebrane a miejsca składowania odpadów oczyszczone. Stosujemy wzmożoną kontrolę w miejscach, które najczęściej zgłaszaliście. W porozumieniu z nami, nasi wykonawcy zwiększyli liczbę śmieciarek w rejonie, tak by sytuacja w wiatach jak najszybciej wróciła do normy.

Oczywiście, najlepszą kontrolę nad wywozem sprawujecie Wy, dlatego wzorem poprzednich postów, prosimy o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości przez prosty formularz kontaktowy, który znajdziecie pod adresem: https://kontakt.ekosystem.wroc.pl/