Aktualności

Osiedlowy punkt wymiany choinek na Maślicach czynny już od 9 stycznia

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z punktu wymiany choinek. Będzie on działał od 9 stycznia 2021 r. w godz. 10:00 – 13:00 przy ul. Suwalskiej 5 we Wrocławiu – przed ZSP12, gdzie mieści się świetlica osiedlowa oraz siedziba RO Maślice.

To kontynuacja akcji zapoczątkowanej w 2019 roku. Za akcję odpowiada: Zarząd Zieleni Miejskiej, Ekosystemem i trzy Rady Osiedli. Z uwagi na pandemię i obowiązujący reżim sanitarny podczas pracy punktu wymiany choinek nie przewiduje się żadnych ogólnodostępnych atrakcji. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz stosowanie się do instrukcji obsługujących punkt.

Podczas działania punktu będzie można:
1. Oddać oraz zabrać choinkę z korzeniami – przyniesiona choinka pozostaje w punkcie i czeka na kolejną osobę, która weźmie ją, posadzi np. w swoim ogrodzie albo na działce oraz będzie doglądała. Ważne jest to, że nasadzeń należy dokonywać w sposób rozważny, tak by posadzone drzewko rosło oraz służyło przyrodzie. Przypominamy, że nasadzenia na terenach gminnych wymagają uzgodnień i zgody zarządcy terenu.

2. Oddać choinkę ciętą do podstawionego kontenera, który przy ul. Suwalskiej 5 będzie stał od soboty do poniedziałku (11.01.21). Kontener będzie tylko i wyłącznie na choinki. Prosimy nie wrzucać innych odpadów.

3. Oddać drobne elektrośmieci – drobny sprzęt RTV i AGD. Przypominamy, że duże elektorśmieci np. lodówka, pralka itp. można oddać w różny sposób – szczegóły: www.ekosystem.wroc.pl/segregacja-odpadow/elektroodpady/

4. Oddać niepotrzebne okulary, które przekażemy organizacji pozarządowej przesyłającej okulary do Afryki.

5. Oddać niepotrzebne książki, które trafią na punkty bookcrossingu na Osiedlu Maślice.

6. Skorzystać ze stoiska wymiany książek, który będzie działał w punkcie wymiany choinek.

7. Oddać plastikowe nakrętki, które cały czas można wrzucić do metalowego serca przed ZSP12.

Punkt wymiany choinek obsługiwać będą radni Osiedla Maślice.