Aktualności

Podsumowanie pierwszej „akcji zima” w sezonie 2020/2021

Pługosyparka rysunek

Pierwsze opady śniegu za nami. Przyszła więc pora na podsumowanie prowadzonej dziś „akcji zima”.

  • Z uwagi na prognozy pogody przewidujące poranne opady śniegu, już w nocy intensywnie zabezpieczaliśmy wrocławskie drogi, chodniki, ciągi pieszo – rowerowe i ścieżki rowerowe przed skutkami opadów śniegu.
  • Około godziny 8.00, gdy rozpoczęły się prognozowane opady, nieprzerwanie na ulicach miasta pracowało 29 pługosyparek.
  • W związku z intensywnością opadów, po godzinie 10.00, w odśnieżanie zaangażowane były już  wszystkie 51. pługosyparki jezdniowe i 24. chodnikowe.
  • Opady śniegu ustały we wczesnych godzinach popołudniowych, także o  godzinie 13.00 zakończyła się pierwsza w tym sezonie „akcja zima”.  Z jezdni objętych pierwszą kolejnością zimowego utrzymania usunięty został śnieg oraz błoto pośniegowe.

Zgodnie z zawartymi umowami planowym zimowym oczyszczaniem objęte jest 1.133 km dróg, 8 497 m2 chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz o 18 022 m2 wydzielonych ścieżek rowerowych.

Pamiętajmy, że za zimowe utrzymanie dróg osiedlowych, zakładowych, placów przed dworcami kolejowymi i autobusowym odpowiedzialni są zarządcy i właściciele terenu. Śnieg z chodników zobowiązani są usunąć właściciele przyległych nieruchomości.

 

Zdjęcia z 3 grudnia 2020: