Zbiórka bioodpadów rusza w rejonie dawnej dzielnicy Fabryczna

12.10.2020 r.
14 października rozpoczynamy zbiórkę bioodpadów na terenie dawnej dzielnicy Fabryczna. Na terenie osiedli: Gajowice, Gądów – Popowice Południe, Grabiszyn – Grabiszynek, Jerzmanowo – Jarnołtów – Starachowice – Osiniec,Kuźniki,  Leśnica,  Maślice,  Muchobór Mały, Muchobór Wielki,  Nowy Dwór, Oporów, Pilczyce – Kozanów – Popowice Północ,  Pracze Odrzańskie, Żerniki rozstawionych zostanie w sumie 25 tys. brązowych pojemników przeznaczonych na bioodpady.


Photo by Joshua Hoehne on Unsplash
Photo by Joshua Hoehne on Unsplash


Nieruchomości zamieszkałe oraz mieszane ( w części zamieszkałe  i w części niezamieszkałe, na których powstają odpady komunalne) nadal będą otrzymywać worki brązowe na dotychczasowych zasadach.
Do brązowych pojemników należy wrzucać bioodpady kuchenne (resztki pochodzenia roślinnego, fusy po kawie czy herbacie, skorupki jaj) oraz oraz bioodpady ogrodowe (skoszona trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, kwiaty). Do brązowych worków wrzucać należy bioodpady ogrodowe, w przypadku ich znacznej ilości, np. dużo skoszonej trawy, liści, rozdrobnionych gałęzi, kwiatów.

Do czasu otrzymania pojemnika, bioodpady kuchenne powinny być wrzucane do pojemnika na odpady zmieszane, a odpady ogrodowe do brązowych worków.

Nieruchomości jednorodzinne nadal będą otrzymywać brązowe worki, przeznaczone na dużą ilość zielonych odpadów ogrodowych.

Przejdź do harmonogramu i sprawdź termin odbioru dla Twojego adresu >>

Chcesz wiedzieć więcej o segregacji bioodpadów?

Plakat o biooodpadach >>

Pobierz ulotkę o segregacji m.in. bioodpadów w języku polskim >>

Pobierz ulotkę o segregacji m.in. bioodpadów w języku angielskim >>

Pobierz ulotkę o segregacji m.in. bioodpadów w języku ukraińskim >>

Jeśli są Państwo zainteresowani materiałami informacyjnymi w wersji papierowej, to chętnie je przekażemy. Prosimy o kontakt poprzez:

formularz kontaktowy,
infolinię pod numerem 71 75 86 911,
drogą elektroniczną na adres: ekosystem@ekosystem.wroc.pl.

W wiadomości lub zgłoszeniu należy podać ilość potrzebnych materiałów i osobę do kontaktu (wraz z adresem email i numerem telefonu), z którą będziemy ustalać szczegóły odbioru. Zarówno ulotki, jak i plakaty będzie można odebrać z siedziby Ekosystem sp. z o.o. przy ul. Kazimierza Michalczyka 23 we Wrocławiu.

W przypadku  wątpliwości typu:  co gdzie wrzucić,  zachęcamy do kontaktu z nami drogą elektroniczną na adres ekosystem@ekosystem.wroc.pl. Pomożemy ustalić co zrobić z problemowym odpadem komunalnym.