Na Krzykach startuje segregacja bioodpadów

22.09.2020 r.

 

Mieszkańcy wytwarzający odpady komunalne na terenie dawnej dzielnicy Krzyki, od 23 września rozpoczną selektywną zbiórkę bioodpadów.

Przy nieruchomościach pojawią się pojemniki oznaczone kolorem brązowym. Będą one przeznaczone na bioodpady kuchenne i ogrodowe.

Selektywna zbiórka bioodpadów odbywać się będzie w następujący sposób:

  • w brązowych pojemnikach zbierane będą odpady kuchenne  m.in. resztki pochodzenia roślinnego, fusy po kawie czy herbacie, skorupki jaj oraz skoszona trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, kwiaty;
  • nadal będą dystrybuowane brązowe worki. Wrzucać do nich należy bioodpady z terenów zielonych, w przypadku ich znacznej ilości, np. dużo skoszonej trawy, liści, rozdrobnionych gałęzi, kwiatów.

Bioodpady (zarówno te gromadzone w pojemnikach jak i workach) odbierane będą co najmniej raz w tygodniu.

Od 23 września zbiórka bioodpadów obejmie osiedla położone w obrębie dawnej dzielnicy Krzyki: Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Huby, Powstańców Śląskich, Gaj, Borek, Księże, Brochów, Bieńkowice, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Krzyki-Patrynice, Klecina.

Wykonawca, tj. FBSerwis Wrocław sp. z o.o. na ustawienie wszystkich pojemników ma czas do 18.10.2020 r. Planowane jest rozstawienie prawie 10 tys. sztuk pojemników, wentylowanych i wyposażonych w podwójne dno. Na każdym zamieszczona będzie naklejka informująca jakie odpady należy do niego wrzucać. Do czasu otrzymania pojemnika, bioodpady kuchenne i ogrodowe powinny być wrzucane do pojemnika na odpady zmieszane.
Nieruchomości jednorodzinne nadal będą otrzymywać brązowe worki, przeznaczone na dużą ilość zielonych odpadów ogrodowych.

Przejdź do harmonogramu i sprawdź termin odbioru dla Twojego adresu >>

Chcesz wiedzieć więcej o segregacji bioodpadów?

Plakat o biooodpadach >>

Pobierz ulotkę o segregacji m.in. bioodpadów w języku polskim >>

Pobierz ulotkę o segregacji m.in. bioodpadów w języku angielskim >>

Pobierz ulotkę o segregacji m.in. bioodpadów w języku ukraińskim >>

Jeśli są Państwo zainteresowani materiałami informacyjnymi w wersji papierowej, to chętnie je przekażemy. Prosimy o kontakt poprzez:

  • formularz kontaktowy,
  • infolinię pod numerem 71 75 86 911,
  • drogą elektroniczną na adres: ekosystem@ekosystem.wroc.pl.

W wiadomości lub zgłoszeniu należy podać ilość potrzebnych materiałów i osobę do kontaktu (wraz z adresem email i numerem telefonu), z którą będziemy ustalać szczegóły odbioru. Zarówno ulotki, jak i plakaty będzie można odebrać z siedziby Ekosystem sp. z o.o. przy ul. Kazimierza Michalczyka 23 we Wrocławiu.

W przypadku  wątpliwości typu:  co gdzie wrzucić,  zachęcamy do kontaktu z nami drogą elektroniczną na adres ekosystem@ekosystem.wroc.pl. Pomożemy ustalić co zrobić z problemowym odpadem komunalnym.

Przewidywany termin wprowadzenia segregacji bioodpadów w pozostałych częściach Wrocławia to:

  • Fabryczna – pierwsza połowa października 2020