Aktualności

Sprzątanie Świata 2020. Dołącz do akcji wraz ze swoją szkołą, przedszkolem lub grupą sąsiadów

Photo by Brian Yurasits on Unsplash

Photo by Brian Yurasits, źródło: unsplash.com

 

Tradycyjnie zapraszamy placówki oświatowe oraz inne zorganizowane grupy do przyłączenia się do akcji sprzątania i zadbania o swoje otoczenie. Wystarczy wysłać do nas zgłoszenie, a Ekosystem zapewni wsparcie w postaci rękawic, worków na odpady oraz odbioru zebranych śmieci.

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne akcje, mające na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, w tym m.in. zachęcające do dbania o środowisko poprzez  przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu. W ciągu jednego miesiąca na ulice i skwery wychodzą tysiące mieszkańców, by uprzątnąć zalegające w przestrzeni publicznej śmieci. Do worków trafią niedopałki papierosów, foliowe reklamówki, plastikowe butelki, puszki, opakowania po żywności, a czasem nawet opony i fragmenty mebli.

Akcja Sprzątania Świata jest powszechna i udział biorą w niej zróżnicowane grupy osób – od dorosłych pracowników firm, po nastolatków i dzieci. Liczy się każda para rąk do pracy!

Zachęcamy do udziału wrocławskie szkoły i przedszkola oraz inne zorganizowane grupy! Jeśli chcesz zadbać o swoje otoczenie – skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość na adres email: sandra.szczech@ekosystem.wroc.pl oraz mariusz.morun@ekosystem.wroc.pl.

W treści wiadomości podaj następujące informacje:

  • nazwa, adres i numer placówki oświatowej (tylko w przypadku, gdy organizatorem jest placówka oświatowa),
  • termin sprzątania,
  • orientacyjna liczba osób uczestniczących w akcji,
  • miejsce sprzątania,
  • termin i miejsce odbioru odpadów po zakończonej akcji. Ważne: do miejsca odbioru musi prowadzić ogólnodostępna droga dojazdowa,
  • dane osoby do kontaktu wraz z numerami telefonów kontaktowych.

 

Oprócz odbioru zebranych śmieci zapewniamy bezpłatne rękawice oraz worki na odpady (na odpady zmieszane – worki czarne oraz selektywne: plastiki – worki żółte, szkło – worki zielone). Będą one do odbioru w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. K. Michalczyka 9. PSZOK jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.