Na terenie Psiego Pola startuje segregacja bioodpadów

13.07.2020 r.

 

Mieszkańcy i przedsiębiorcy wytwarzający odpady komunalne w obrębie Psiego Pola, 21 lipca rozpoczną selektywną zbiórkę bioodpadów.

Tydzień wcześniej, bo już 14 lipca, WPO ALBA S.A. (firma odbierająca odpady komunalne  z terenu Psiego Pola) przy nieruchomościach, na  których powstają odpady komunalne, zacznie podstawiać pojemniki oznaczone kolorem brązowym. Będą one przeznaczone na bioodpady kuchenne i ogrodowe.

Selektywna zbiórka bioodpadów odbywać się będzie w następujący sposób:

  • w brązowych pojemnikach zbierane będą odpady kuchenne  m.in. resztki pochodzenia roślinnego, fusy po kawie czy herbacie, skorupki jaj oraz skoszona trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, kwiaty;
  • nadal będą dystrybuowane brązowe worki. Wrzucać do nich należy bioodpady z terenów zielonych, w przypadku ich znacznej ilości, np. dużo skoszonej trawy, liści, rozdrobnionych gałęzi, kwiatów.

Bioodpady (zarówno te gromadzone w pojemnikach jak i workach) odbierane będą co najmniej raz w tygodniu. Nowe zasady segregacji bioodpadów obejmą tym razem rejon Psiego Pola, tj.: Karłowice-Różanka, Kowale, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Psie Pole-Zawidawie, Pawłowice, Sołtysowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Widawa, Lipa Piotrowska, Świniary, Osobowice-Rędzin, Kleczków.

Mieszkańcy oraz właściciele nieruchomości otrzymają materiały informujące o zasadach zbierania bioodpadów oraz harmonogram ich odbioru.

Przejdź do harmonogramu i sprawdź termin odbioru dla Twojego adresu >>

Chcesz wiedzieć więcej o segregacji bioodpadów?

Pobierz plakat >>

Pobierz ulotkę o segregacji m.in. bioodpadów w języku polskim >>

Pobierz ulotkę o segregacji m.in. bioodpadów w języku angielskim >>

Pobierz ulotkę o segregacji m.in. bioodpadów w języku ukraińskim >>

Jeśli są Państwo zainteresowani materiałami informacyjnymi w wersji papierowej, to chętnie je przekażemy. Prosimy o kontakt poprzez:

  • formularz kontaktowy,
  • infolinię pod numerem 71 75 86 911-914,
  • drogą elektroniczną na adres: ekosystem@ekosystem.wroc.pl.

W wiadomości lub zgłoszeniu należy podać ilość potrzebnych materiałów i osobę do kontaktu (wraz z adresem email i numerem telefonu), z którą będziemy ustalać szczegóły odbioru. Zarówno ulotki, jak i plakaty będzie można odebrać z siedziby Ekosystem sp. z o.o. przy ul. Kazimierza Michalczyka 23 we Wrocławiu.

W przypadku  wątpliwości typu:  co gdzie wrzucić,  zachęcamy do kontaktu z nami drogą elektroniczną na adres ekosystem@ekosystem.wroc.pl. Pomożemy ustalić co zrobić z problemowym odpadem komunalnym.

Przewidywany termin wprowadzenia segregacji bioodpadów w pozostałych częściach Wrocławia to:

  •  Krzyki – druga połowa września 2020
  • Fabryczna – pierwsza połowa października 2020