Hydropolis zaprasza na Festiwal Wody. Eko zabawa już w tę sobotę we Wrocławiu!

30.06.2020 r.

 

Już 4 lipca 2020 r. będzie można wziąć udział w bezpłatnych atrakcjach przygotowanych przez Hydropolis. Głównym punktem programu będzie pokaz kulinarny zwyciężczyni programu MasterChef Junior – Julki Cymbaluk. Dziewczynka opowie jak przygotowywać ekologiczne, smaczne dania tak, by nie marnować ani produktów ani wody.

 

W programie drugiej edycji Festiwalu Wody znalazło się m.in. gotowanie z Julką Cymbaluk i jej rodziną. Zwyciężczyni programu MasterChef Junior wspólnie z uczestnikami przygotuje zdrowe i ekologiczne posiłki, tak by jak najmniej produktów trafiło do kosza na śmieci. Młodej kucharce towarzyszyć będzie jej babcia, która pokaże jak mądrze wykorzystywać jedzenie, by nic się nie marnowało. Do wielopokoleniowego gotowania będzie można dołączyć od godziny 10:00 do 12:00. Udział przewidziany jest dla gości, którzy kupią bilet wstępu do Hydropolis.

Kolejną atrakcją w programie będzie gra miejska „Zatrzymaj Przeciek”. Jej uczestnicy dowiedzą się, co robić, by woda nie przeciekała nam przez palce. Będzie to fantastyczna, ale też bezpieczna przygoda zaplanowana przy zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego (max 150 osób). Zabawa rozpocznie się o godzinie 15:00 i zakończy się ok. godzoiny 19.00 wręczeniem ekologicznych nagród dla jej uczestników.

– Wiemy, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Dlatego już w tę sobotę na Festiwalu pojawią się przybysze z przyszłości, dzięki którym zmierzymy się z wyzwaniami uświadamiającymi, jak wiele wody możemy zaoszczędzić, żyjąc świadomie. W trakcie gry miejskiej na jej uczestników będą czekać zagadki logiczne i zadania wymagające refleksu czy zmysłu obserwacji. Będzie kolorowo i różnorodnie – zaznacza Wiola Samborska, menedżerka Hydropolis.

Żeby wziąć udział w zabawie, wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 6 osób), w której przynajmniej jedna osoba będzie pełnoletnia, a następnie przesłać zgłoszenie zawierające imiona, nazwiska i wiek uczestników drogą mailową na adres: zapisy@exploring.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 3 lipca 2020 r. do godziny 16.00.

W trakcie Festiwalu nie zabraknie oczywiście produkowanej przez MPWiK kranówki, która jest zdrowa i pełna minerałów. Nic nie ugasi pragnienia lepiej niż woda z dodatkiem orzeźwiającego ogórka, soczystej cytryny czy świeżej mięty.

Festiwal Wody już w najbliższą sobotę (4 lipca 2020 r.) od godz. 9:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo gości i reżim sanitarny na terenie Hydropolis może przebywać 150 osób.