Eko gry i eko łamówki online podczas Olimpiady Kreatywności. Dołącz na Zoomie!

10.06.2020 r.

W tym roku XV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination odbywa się w wyjątkowym terminie i w wyjątkowych okolicznościach. Od 19 do 21 czerwca 2020 trwać będzie wyjątkowy wirtualny jubileusz. Ceremonia otwarcia, zamknięcia oraz wszystkie warsztaty odbędą się online ze względu na ciągłe zagrożenie epidemiczne.

Wszystkie zajęcia dla dzieci nadawane będą z Wrocławia. Bezpłatne warsztaty dla drużyn, a także dla wszystkich zainteresowanych tematyką, przygotowywane są przez partnerów Olimpiady. Dwa z nich przygotuje Ekolandia.edu.

Ekowyzwanie – zrób to sam!

20 czerwca (sobota), 13:00-13:40

Platforma Zoom >>

Ekolandia.edu zaprasza uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej. Do spotkania na Zoomie warto przygotować: słoik, taśmę klejącą, kartkę A4 pociętą na małe prostokąty (ok. 20 sztuk), kredki, mazaki, długopisy, materiały do dekoracji.

W trakcie spotkania dowiecie się, jak być eko na co dzień, a także znajdziecie odpowiedzi na pytania: czym jest plastikowa zupa? Skąd wziąć woskowijki? Dużą część warsztatu zajmie wspólne wykonanie “eko kuponów”, które umożliwią zaangażowanie się w nowo poznane przykłady eko gier.

Czy rozwiążesz eko łamigłówkę?

20 czerwca (sobota), 14:00-14:40

Platforma Zoom >>

Drugi warsztat przygotowany przez zespół Ekolandia.edu dedykowany jest uczniom 5-8 klasy szkoły podstawowej. Jedyne, co trzeba przygotować to kartka A4 i coś do pisania.

W trakcie warsztatów uczestnicy poszerzą wiedzę na temat wybranych eko-pojęć. Dowiedzą się między innymi na czym polega idea zero waste. Poznają też strony internetowe z inspirującymi materiałami. Punktem kulminacyjnym będzie próba rozwiązania ekologicznej łamigłówki! Trzeba będzie pomyśleć logicznie.

Zachęcamy również do sprawdzenia warsztatów o tematyce muzycznej i technicznej. Dzieci mogą dowiedzieć się jak tworzyć muzykę oraz jak skonstruować bolid. Po więcej szczegółów zapraszamy do odwiedzenia strony organizatora.