Sprzątanie Świata już 21-22 września. Zapraszamy szkoły i przedszkola do udziału w akcji!

04.09.2019 r.

Tradycyjnie zapraszamy placówki oświatowe oraz inne zorganizowane grupy do przyłączenia się do akcji sprzątania i zadbania o swoje otoczenie.  Najbliższa okazja już 21 i 22 września. Wystarczy wysłać do nas zgłoszenie, a Ekosystem zapewni wsparcie w postaci rękawic, worków na odpady oraz odbioru zebranych śmieci.

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne akcje, mające na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, w tym m.in. zachęcające do dbania o środowisko poprzez  przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu. W ciągu jednego miesiąca na ulice i skwery wychodzą tysiące mieszkańców, by uprzątnąć zalegające w przestrzeni publicznej odpady. Do worków trafią niedopałki papierosów, foliowe reklamówki, plastikowe butelki, puszki, opakowania po żywności, a czasem nawet opony i fragmenty mebli.

Akcja Sprzątania Świata jest powszechna i udział biorą w niej zróżnicowane grupy osób – od dorosłych pracowników firm, po nastolatków i dzieci. Oczywiście młodsi uczestnicy muszą brać udział w akcji pod nadzorem dorosłych. Nie każdy jest w stanie uprzątnąć tyle, ile by chciał. Duże odpady lub odpady szklane lepiej zostawić dorosłym. Dzieci świetnie radzą sobie natomiast z uprzątaniem plastikowych butelek i foliowych opakowań, których mnóstwo zalega na ulicach miast i wsi. Liczy się każda para rąk do pracy!

Akcja Sprzątania Świata już 21-22 września. Dlatego zachęcamy do udziału wrocławskie szkoły i przedszkola oraz inne zorganizowane grupy! Jeśli chcesz zadbać o swoje otoczenie – skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość na adres email: sandra.szczech@ekosystem.wroc.pl oraz mariusz.morun@ekosystem.wroc.pl.

W treści wiadomości podaj następujące informacje:

  • nazwa, adres i numer placówki oświatowej (tylko w przypadku, gdy organizatorem jest placówka oświatowa),
  • termin sprzątania,
  • orientacyjna liczba osób uczestniczących w akcji,
  • miejsce sprzątania,
  • termin i miejsce odbioru odpadów po zakończonej akcji. Ważne: do miejsca odbioru musi prowadzić ogólnodostępna droga dojazdowa,
  • dane osoby do kontaktu wraz z numerami telefonów kontaktowych.

Oprócz odbioru zebranych śmieci zapewniamy bezpłatne rękawice oraz worki na odpady (na odpady zmieszane – worki czarne oraz selektywne: papier – worki niebieskie, plastiki – worki żółte, szkło – worki zielone, odpady zielone  – worki brązowe). Będą one do odbioru w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. K. Michalczyka 9. PSZOK jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.