Empik zachęca do akcji „Książka za worek śmieci”

01.09.2019 r.

Zgłoś swój udział w aplikacji Going lub na goingapp.pl i przyjdź uprzątnąć okolice wrocławskiego Zoo. Tym samym dajesz sobie szansę na otrzymanie nagrody w postaci książki oraz dajesz wyraz poparcia ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata.

Już 22 września o godzinie 11.00 w ośmiu miastach Polski (w tym we Wrocławiu) wystartuje wspólna akcja Empiku i Anny Jaklewicz „Książka za worek śmieci”.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja ekologiczna, która inspirowana weekendem Sprzątania Świata. Pracownicy Empiku spotkają się z mieszkańcami Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa, Łodzi, Poznania i Katowic i wspólnie ruszą w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają interwencji.

W przypadku Wrocławia miejscem zbiórki jest Marina – Przystań Zwierzyniecka, przy ul. Wróblewskiego 1. Uprzątnięty zostanie teren w okolicy ZOO. O godzinie 11:00 na chętnych na miejscu czekać będą koordynatorzy Empiku, którzy wręczą worki i rękawice.

W pierwszej kolejności w akcji będą mogły wziąć udział osoby zarejestrowane (które pobrały i okażą wejściówki), w miarę dostępności miejsc w akcji będą mogły wziąć udział także osoby niezapisane.

Co trzeba zrobić by się zapisać?

Pobierz wejściówkę dostępną przez Goingapp.pl lub aplikację Going. Kilka dni przed akcją otrzymasz mail z dodatkowymi informacjami.

Nagroda

Dla uczestników akcji w każdym z miast Empik przygotował sto książek. Otrzyma je sto osób, które jako pierwsze zarejestrują się w wydarzeniu w danym mieście i później wezmą udział w akcji.

Warto zatem zapisać się, zapisać akcję w kalendarzu i przyjść w okolice ZOO z dobrą energią. Dobrze założyć wysokie, sportowe buty, długie spodnie i nakrycie głowy, by być przygotowanym na różne warunki atmosferyczne.