Zielone Pikniki Ekologiczne w Parkach ESK

29.07.2019 r.

Dzięki pamiętnym wydarzeniom związanym ze świętowaniem tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, we wrocławskich parkach pozostała infrastruktura rekreacyjna, która odżywa każdego lata. Tak będzie i w nadchodzącym miesiącu. W sierpniu – w Parku Tołpy oraz w Parku Tarnogajskim – odbędą się plenerowe imprezy o tematyce ekologicznej.

Pierwsi w kolejności do świętowania będą mieszkańcy okolic Nadodrza oraz Ołbina. Zielony piknik zawita do Parku Tołpy już 10 sierpnia. Kolejnego dnia (11 sierpnia) impreza przeniesie się nieco dalej – do Parku Tarnogajskiego. Udział w piknikach jest bezpłatny.

Podczas każdego pikniku można liczyć na szereg atrakcji takich, jak:
- stanowisko VR z filmem w technologii 360 stopni. Stanowisko zostanie uzupełnione o konkurs wiedzy ekologicznej;
- stoisko z kolorowankami ekologicznymi i nagrodami dla najmłodszych. Kolorowanki będą tworzyły wystawę dostępną do oglądania przez cały dzień;
- warsztaty wiedzy ekologicznej przygotowane przez Ekolandia.edu;
- warsztaty malowania toreb ekologicznych na stoisku Ekolandia.edu;

Harmonogram wydarzeń:
10 sierpnia – Park Tołpy, w godz. 14.00-18.00;
11 sierpnia – Park Tarnogajski, w godz. 14.00-18.00.

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Kampania edukacyjno-informacyjna z zakresu ochrony bioróżnorodności oraz ochrony jakości powietrza we Wrocławiu i 10 gminach Dolnego Śląska.