Upominki w zamian za plastikowe butelki i pokaz gotowania „Zero Waste”

19.06.2019 r.

Woda i jedzenie to produkty, które marnujemy najczęściej. Dlatego MPWiK wpadło na pomysł organizacji eko festiwalu. W programie wydarzeń typowe dla tego rodzaju wydarzeń atrakcje – koncert gwiazdy i silent disco, ale też mnóstwo proekologicznych inicjatyw jak recykling plastikowych butelek czy pokaz gotowania w myśl filozofii „Zero Waste”.

Festiwal odbędzie się na terenie MPWiK już 29 czerwca. Potrwa od godziny 14:00 aż do północy. Wstęp wolny. W programie koncert Reni Jusis, silent disco i pokaz gotowania w wykonaniu Pascala Brodnickiego, który od lat wspiera akcje ekologiczne, m.in. kampanię Polskiej Akcji Humanitarnej zorganizowaną na Światowy Dzień Wody, czy też działania WWF „S.O.S. DLA ŚWIATA”. Znany kucharz pokaże jak gotować, nie marnując produktów, a więc przybliży uczestnikom światową filozofię Zero Waste.Codzienne nawyki zmienia się małymi krokami, więc warto być uważnym i wiedzieć, co można przygotować choćby z obierków po warzywach.

Wrocławianki i wrocławianie, którzy przyniosą ze sobą niepotrzebne plastikowe butelki, będą mogli je wymienić na drobne upominki. Dla gości wrocławskie wodociągi przygotowały rodzinną grę terenową „Poznaj wodę”, a także ekologiczną grę planszową w rozmiarze XXL, plac zabaw dla najmłodszych i ekopuzzle. Do dyspozycji będzie też strefa chillout i foodtrucki, serwujące zdrowe jedzenie oraz to, czego nie może zabraknąć na terenie MPWiK, czyli wrocławska kranówka prosto z beczkowozu, z różnymi dodatkami –  z cytryną, ogórkiem, miętą. Beczkowóz z wodą kranową oczywiście promować będzie picie kranówki na co dzień, by uniknąć kupowania wody butelkowanej, a więc przyczyniania się do produkcji nadmiernej ilości plastiku.

Festiwal zakończy wieczorny pokaz PATMAN CREW – mistrzów mappingu. Zaprezentują połączenie technologii, tańca, komedii, muzyki na żywo oraz gry światła i wody. Najwytrwalsi będą mogli dołączyć do silent disco – cichej imprezy taneczno-muzycznej, nieuciążliwej dla najbliższego otoczenia, np. dla zwierząt z pobliskiego zoo.

I Festiwal Wody
29 czerwca, 14:00 – 00:00
Na Grobli 19, Wrocław (teren MPWiK)