Pomysł na weekend (10-12 maja). Sprawdź eko-wydarzenia we Wrocławiu

09.05.2019 r.


Najbliższy weekend zwiastuje prawdziwe zatrzęsienie wydarzeń, którym przyświeca idea zrównoważonego trybu życia. Tematyka ekologiczna przewijać się będzie w czasie warsztatów dla dzieci, na Bazarze Smakoszy, a nawet na torze wyścigów konnych. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą agendą!

Climate for change #trashchallenge Wrocław

Grobla Kozanowska
Piątek, 10 maja, godzina 9:30

Międzynarodowa grupa aktywistów skupiona wokół Fundacji EkoRozwoju zaprasza do wspólnego uprzątnięcia nabrzeży Odry. To już czwarta tego rodzaju akcja, którą organizują by zadbać o przestrzeń publiczną wokół rzeki. Zbiórka o 9:30 przy Grobli Kozanowskiej. Organizatorzy zapewnią pomocnikom wodę, ale konieczne jest przyniesienie własnych butelek (najlepiej nie plastikowych).

Warsztaty z ekologii w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 10

ul. Jelenia 7, 54-242 Wrocław
Sobota, 11 maja, godzina 11:00 – 12:30

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w najbliższą sobotę w filii MBP. Organizatorzy, czyli eksperci Ekosystemu oraz Ekolandii Edu opowiedzą o prawidłowej segregacji odpadów, wytłumaczą czym jest recykling oraz zaprezentują ekologiczne gry i zabawy. Warsztaty są bezpłatne, ale miejsca są limitowane, więc konieczne jest zgłoszenie chęci udziału. Wystarczy wysłać na adres (kontakt@mojepopo.org.pl) imię nazwisko opiekuna oraz imię i wiek dziecka. Zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat

Uczestnicy powinni przynieść ze sobą stare tablety, komórki, baterie, pady, myszki i klawiatury, kabelki i inne zużyte/zepsute elektrogadżety! Wszystkie będzie można wymienić na ekologiczne torby.

Międzyosiedlowe sprzątanie Maślic

Tereny zielone pomiędzy ul. Kozią, Urodzajną a rzeką Rogożówką
Sobota, 11.05.2019r., godz. 11:00

Rada Osiedla Pracze Odrzańskie oraz Maślice zapraszają do wspólnego zadbania o zieleń w mieście. Zbiórka osób chętnych do pomocy planowana jest rejonie ulicy Koziej. Celem jest wspólne zbieranie jak największej liczby śmieci.
Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki oraz poczęstunek po ciężko wykonanej pracy.

Osiedlowe sprzątanie na Muchoborze Wielkim

Zbiórka przy ul. Stanisławowska 31,
Sobota, 11 maja, godzina 15:00

Zbiórka przy górce na zieleńcu. Organizator rozda pomocnikom rękawiczki jednorazowe oraz worki na śmieci. Akcja sprzątania odbędzie się na terenie zadrzewianego obszaru na którym w przeszłości mieścił się cmentarz ewangelicki.
Przedsięwzięcie ma na celu :
- uporządkowanie, posprzątanie terenu z zalegających tam śmieci
- przeprowadzenie akcji edukacyjnej na temat historii tego miejsca związanej z cmentarzem i kościołem ewangelickim.

Zero Waste na Bazarze Smakoszy

ul. Paczkowska 26, 50-503 Wrocław
Niedziela, 12 maja, godzina 11:00 – 14:00

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak nie marnować jedzenia, gotować zdrowo i smacznie z produktów, które większość konsumentów wyrzuca, a nadają się do spożycia, warto wybrać się na Bazar Smakoszy. W najbliższą niedzielę gotować będzie Joanna Aniszczyk z I love to eat. Miłośniczka jedzenia, lokalności i propagatorka idei Zero Waste. Gotowanie z resztek jest jej misją, którą warto przejąć, słuchając jej wiedzy na temat idei zrównoważonego trybu życia.

Eko Day na Partynicach

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice
ul. Zwycięska 2

Na 12 maja zaplanowany jest drugi dzień wyścigowy sezonu. W programie sportowym Eko Day widnieje 7 gonitw na dystansach płaskich. W części pozasportowej miłośnicy koni i wrocławianie znajdą stoiska o tematyce eko. Wśród nich będzie można znaleźć: elektryczne hulajnogi Lime, elektryczne skutery GoScooter, Makutu kuchnia kosmetyczna, Nashka – ręcznie tworzona biżuteria z użyciem naturalnych materiałów oraz stoisko Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, które zaprasza do przynoszenia plastikowych nakrętek przeznaczonych do recyklingu.

Zapraszamy od godz. 14:15, wstęp wolny.