Weekendowe akcje sprzątania we Wrocławiu. Dołącz 12, 13 i 14 kwietnia

10.04.2019 r.

fot. Christoph Schütz, źródło: Pixabay

 

Kwiecień jest miesiącem, w którym świętujemy Dzień Ziemi, więc tym razem szczególnie mocno zachęcamy do dołączenia do akcji sprzątania Wrocławia, których w najbliższym czasie będzie na prawdę sporo.

Zapraszamy do zapoznania się z tymi, które odbędą się w weekend 13-14 kwietnia.

Sprzątamy rzeki Wrocławia – Odra i Oława

Piątek, 12 kwietnia (9:00-13:00)
Miejsce spotkania: na tyłach Ogrodu Zoologicznego, Za ZOO – rzeka Odra

https://goo.gl/maps/dyp2US7WJjn

Celem jest posprzątanie nabrzeży rzeki Odry oraz Oławy oraz poszerzenie akcji o obszar w okolicy Beach Baru i posprzątanie okolicy od Mostu Grunwaldzkiego w kierunku Mostu Zwierzynieckiego!

Wyzwanie brzmi poważnie, ale uczestnicy zostaną dobrze wyposażeni – otrzymają rękawice i worki na odpady. Podczas całej akcji zostanie zapewniona asysta osób dorosłych i służby porządkowych: Policji i Straży Miejskiej. Po zakończeniu zadania, śmieci zostaną wywiezione przez służby.

Chętni do pomocy proszeni są o kontakt na adres: biuro@onwater.pl

Organizatorami akcji Fundacja OnWater.pl oraz szereg wrocławskich rad osiedlowych. Pomagają przy niej uczniowie oraz organizacje, takie jak Ekosystem, Credit Suisse, Dolnośląskie WOPR.
W ciągu ostatnich lat udało się zrealizować dziewięć edycji projektu oraz wyłowić z rzeki i zebrać z wybrzeży ponad 30 ton śmieci! Celem projektu jest zachęcenie do aktywnego korzystania z naturalnych zasobów rzeki Odry oraz innych rzek we Wrocławiu, przy jednoczesnym uświadamianiu, że aby móc z nich korzystać trzeba dbać i chronić te zasoby.

Uczestnicy akcji mogą liczyć na ciepły posiłek, grill, kiełbaski, jabłka i dobrą zabawę w szczytnym celu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

Sprzątanie terenów wokół Odry wraz z Radą Osiedla Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice

Sobota, 13 kwietnia (10:00)
Miejsce spotkania: Jaz Opatowicki

Akcja sprzątania terenów pobliskich osiedla Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice startuje w sobotę przy Jazie Opatowickim. Ekosystem zapewnia worki na odpady oraz rękawiczki. Pełne odpadów worki gromadzone będą w dwóch punktach: przy Jazie Opatowickim i na wysokości ulicy Pankiewicza. Ta sobota nie będzie należeć do ciepłych, więc warto ubrać się cieplej i zostać na grillu wieńczącym akcję sprzątania.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku>>

Sprzątanie Wałów nad Odrą

Sobota, 13 kwietnia (między godziną 10:00 a 13:00)
Miejsce zbiórki: Jaz Opatowicki

Najbliższe sobotni poranek można zarezerwować na obserwowanie lub dołączenie do inicjatywy parkrun Wrocław. Biegacze do godziny 10:00 z pewnością zakończą trening na wałach. Po sportowych zmaganiach, zapraszamy do włączenia się w akcję sprzątania nabrzeży Odry. Wszyscy chętni otrzymają rękawiczki i worki. Po pracy przewidziany jest odpoczynek i regeneracja sił przy wspólnym grillu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

Wiosenne Sprzątanie na Jagodnie

Rada Osiedla Jagodno zaprasza do dołączenia do akcji sprzątania. Mieszkańcy okolicy powinni zarezerwować swój czas w sobotę (13 kwietnia) od godziny 10:00.

Akcja rozpocznie się w 2 miejscach:
1. U zbiegu ulic Vivaldiego i Schuberta.
2. Przy ul. Krzysztofa Komedy (zbiórka w Klubie Mieszkańca).

Celem akcji jest uprzątnięcie ulubionego przez mieszkańców deptaku przy ul. Vivaldiego, okolicy torów kolejowych, stawu przeciwpożarowego oraz obszaru pomiędzy ulicami Kajdasza, Komedy, Buforowej. Wszyscy uczestnicy otrzymają rękawiczki oraz worki na odpady.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku>>

Spontaniczne #MakeWroclawCleanAgain

Niedziela, 14 kwietnia (10:00 – 12:00)
ul. Kleczkowska 26-28

Nadodrze również ma własną odsłonę sąsiedzkiego sprzątania. W tym przypadku celem będzie wysprzątanie linii kolejowej w okolicy Dworca Nadodrze. Zbiórka o godz.10:00, przy ul.Kleczkowskiej 26-28 (przelotówka). Worki na śmieci i rękawice zapewniają organizatorzy.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku>>

SprzątaMY ze świadomością vol. 2 – Łąka przy ul. Odkrywców

Niedziela, 14 kwietnia (13:00 – 16:00)
Miejsce zbiórki: ul.Odkrywców, niedaleko ROD Przodownik

Pierwsza edycja akcji SprzątaMY obję porządkowanie nabrzeży Odry. Tym razem 51 Group , Społeczna Rada Parku Grabiszyńskiego oraz Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek zapraszają do uprzątnięcia łąki przy ul. Odkrywców (pętla przy ul.Racławickiej). Miejsce to zwane jest również Łąką Newtona lub Ekoparkiem. Akcją zostanie objęty także drugi brzeg Ślęzy od strony Oporowa.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>