Wspólne sprzątanie z okazji Światowego Dnia Ziemi. Zgłoś swoją szkołę lub przedszkole

01.04.2019 r.

Światowy Dzień Ziemi już w poniedziałek 22 kwietnia. Z tej okazji zapraszamy szkoły oraz przedszkola do udziału w świętowaniu! Z tej okazji uczniowie szkół podstawowych oraz młodsze dzieci przez cały kwiecień mogą dołączyć do wspólnego sprzątania Wrocławia. Zgłoszenia przyjmujemy od nauczycieli, wychowawców lub dyrektorów placówek.

fot. tina224, źródło: pixabay.com

 

Światowy Dzień Ziemi to okazja, przy której każdego roku zachęcamy do dołączenia do wielkiej akcji sprzątania naszego miasta. Jego aktywnymi uczestnikami są już od kilku lat przedszkola i szkoły, które dołączają do proekologicznych akcji. W ten sposób dorośli mogą pokazać dzieciom, że porządek oraz czystość w mieście to wspólna sprawa.

Wybór porządkowanego terenu nie jest z góry narzucony. Mogą go dokonać nauczyciele wspólnie z klasą lub grupą podopiecznych. Serdecznie zapraszamy do samodzielnego wyboru lokalizacji – może to być park, nabrzeże rzeki lub szkolne boisko i jego okolice. Termin akcji również jest elastyczny. Do akcji można dołączyć przez cały rok, ale szczególnie namawiamy do tego w kwietniu, który wspólnymi siłami możemy uczynić miesiącem dla Ziemi.

Przez cały kwiecień zapraszamy do kontaktu z Ekosystemem celem pozyskania niezbędnych narzędzi. Osoby, które się do nas zgłoszą otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci worków, rękawiczek i materiałów edukacyjnych (ekoporadniki).

Zgłoszenia prosimy kierować na poniższe adresy mailowe:

patrycja.topolska@ekosystem.wroc.pl oraz mariusz.morun@ekosystem.wroc.pl

W treści wiadomości prosimy o podanie następujących informacji:

- nazwa, adres i numer szkoły,

- termin sprzątania

- liczba osób uczestniczących w akcji,

- miejsce sprzątania,

- termin i miejsce odbioru odpadów przez Wykonawcę po zakończonej akcji,

- osoby do kontaktu i numery telefonów.

Wszystkie materiały, czyli: worki na odpady, rękawice i materiały edukacyjne (ekoporadniki) czekać będą do odbioru w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. K. Michalczyka 9. Można będzie odebrać je w godzinach urzędowania PSZOK – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.

Z radością obserwujemy, że coraz więcej mieszkańców widzi potrzebę dbałości o porządek, a osiedlowe akcje sprzątania organizowane są nie tylko z okazji Światowego Dnia Ziemi. Zachęcamy Państwa do udziału w nich. Informacje o niektórych znaleźć można na naszym profilu Facebook. Z przyjemnością poinformujemy też w social mediach o Państwa zaangażowaniu związanym z nadchodzącym świętem, które celebrować będziemy przez cały kwiecień.