Dołącz do internetowego wyzwania #Trashtag Challenge i posprzątaj swoją okolicę

18.03.2019 r.

Coraz więcej osób dołącza do internetowego wyzwania #Trashtag Challenge. Zaczęło się od jednego wpisu, w którym ktoś zrobił sobie zdjęcie na tle zaśmieconej okolicy oraz kolejne – tuż po wysprzątaniu. Każdy z nas może zrobić to samo, pokazując efekty swojej pracy innym poprzez wpis na Facebooku lub Instagramie z dopiskiem  #Trashtag lub #TrashtagChallenge.

Jeden z pierwszych wpisów pojawił się na portalu Reddit około tydzień temu. Od tego czasu akcja zaczyna nabierać tempa. Dla przykładu – Byrom Roman, który opublikował podobne wyzwanie na swoim Facebooku, zdobył już 93 tys. reakcji oraz 312 tys. udostępnień, pisząc:

„To nowy #challange skierowany do wszystkich znudzonych nastolatków. Zrób sobie zdjęcie w miejscu, które potrzebuje posprzątania, a następnie strzel kolejną fotkę po tym, jak już ogarnąłeś to miejsce”.

Do akcji dołączyły już osoby ze Stanów Zjednoczonych, Malezji, Wietnamu. Wiele osób publikuje zdjęcia, na których postanowili uwiecznić jak przerwę w wakacjach lub w podróży wykorzystują na posprzątanie pobocza drogi lub plaży. W wyzwanie angażują się przechodnie, którzy spontanicznie i samodzielnie decydują się na posprzątanie sterty odpadów, zamiast przechodzić obok niej obojętnie. Trudu podejmują się też pary lub grupki znajomych, dla których to ciekawa okazja na zrobienie czegoś dobrego i zebranie trochę miłego odzewu w sieci w postali polubieni posta i udostępnień.

#Trashtag Challenge pojawiło się w sieci w weekend 9-10 marca. Tylko od nas zależy to jak szybko (i czy w ogóle) ten trend wygaśnie. Jeśli będziemy go podsycać kolejnymi zdjęciami oznaczonymi odpowiednimi hashtagami, to akcja ma szansę utrzymać się naprawdę długo i pozytywnie wpłynąć na stan Ziemi.

Zachęcamy do dołączenia do akcji i podzielenia się efektami swojej pracy w internecie. Sezon na wiosenne porządki na osiedlach, parkach, działkach tuż tuż.