Konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Bądźmy EKO dla Wrocławia”

15.03.2019 r.

Wykaż się wiedzą, kreatywnością i troską o środowisko. Wystarczy, że stworzysz przedmiot codziennego użytku z odpadów i wystartujesz w konkursie „Bądźmy EKO dla Wrocławia”.

 

To już kolejna edycja konkursy „Bądźmy Eko dla Wrocławia”. W tym roku uczniowie zaproszeni są do „Zaprojektowania EKO przyszłości”. Istnieje możliwość zdobycia wartościowych nagród! Konkurs polega na zbudowaniu dowolnej rzeczy użytkowej (np. doniczki, wazonu, piórnika) wyłącznie z odpadów, które można wyrzucić do worka/pojemnika na: tworzywa sztucznepapier i tekturęopakowania szklane oraz opisaniu, z jakich elementów rzecz została wykonana.


 

Jesteś rodzicem, którego dziecko uczy się w podstawówce?

Pomóżmu w wykonaniu zadania konkursowego. To gwarancja produktywnie spędzonego wolnego czasu. Zgłaszając dziecko do udziału w konkursie, dajesz mu szansę na wygranie tabletu, smartwatcha lub plecaka!

Jesteś nauczycielem pracującym w szkole podstawowej we Wrocławiu?

Świetnie! Wykorzystaj konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” do zorganizowania lekcji o ekologii. Jeśli Twój podopieczny zostanie laureatem, Ty i Twoja szkoła także otrzymacie nagrody!

 

Tegoroczna edycja konkursu ekologicznego „Bądźmy EKO dla Wrocławia”, organizowanego przez FBSerwis pod hasłem „Zaprojektuj EKO przyszłość”, ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadmiernej produkcji odpadów z tworzyw sztucznych i zachęcić młodych wrocławian do rozważnego dysponowania odpadami, w szczególności poprzez ich prawidłową segregację. Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy uczniowie szkół podstawowych z Wrocławia.

ZADANIE KONKURSOWE

Zadanie konkursowe polega na zbudowaniu dowolnej rzeczy użytkowej wyłącznie z odpadów, które można wyrzucić do worka/pojemnika na: tworzywa sztucznepapier i tekturęopakowania szklane i opisaniu, z jakich elementów rzecz została wykonana. Pracę można zgłosić poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie:fbserwis.pl/EkoKonkurs. Do zgłoszenia pracy wymagane jest wypełnienie wszystkich pól zawartych w formularzu, załączenie zdjęcia pracy konkursowej w formacie .jpg, .jpeg lub .png, a także niezbędnych zgód w formacie .pdf. Uczniowie mogą wykonać zadanie samodzielnie lub w zespołach maksymalnie 3-osobowych. 

Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

NAGRODY

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tabletysmartwatche oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową Empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają autorzy nagrodzonych prac, otrzymają projektory multimedialnelub odtwarzacze DVDPlakaty przygotowane przez zwycięzców ozdobią wybrane przystanki we Wrocławiu.

Zachęcamy wszystkich wrocławian do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników w dniach 8–23 kwietnia 2019 za pośrednictwem strony fbserwiskonkurs.pl.

Akcja prowadzona jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia oraz pod patronatem Ekosystemu.

WAŻNE DATY

Prace konkursowe można zgłaszać do 29 marca 2019 r. do godz. 12:00.

Głosowanie odbędzie się w dniach 8-23 kwietnia 2019 r.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się na uroczystej gali w maju 2019 r. we Wrocławiu.

PRZYDATNE PLIKI

Regulamin

Załącznik nr 1 – zgoda rodzica

Załącznik nr 2 – oświadczenie autora fotografii

Organizator: FBSerwis S.A.