#CzysteMaślice: akcja stop smog i segreguję nie marnuję

11.01.2019 r.

Rada Osiedla Maślice zaprasza na eko wydarzenia, które odbędą się już 13 stycznia w godz. 13:00 – 15:00 przy ul. Suwalskiej 5. W planie warsztaty upcyclingowe, które pomogą w przygotowaniu kreatywnego prezentu dla dziadków oraz szkolenie na temat smogu i recyklingu odpadów.

W świetlicy osiedlowej Olga Kunysz poprowadzi warsztaty upcyclingowe „Zrób prezent na Dzień Babci i Dziadka”. Temat pracy i jej efekt będzie tajemnicą – jak to bywa z niespodziankami. Zdradzimy tylko, że niezbędne będą słoik (np. po majonezie) i/lub puszkę (np. po kukurydzy), które należy wziąć ze sobą z domu.

Równolegle w siedzibie Rady Osiedla – przy współpracy z Fundacja Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości – przeprowadzone zostanie szkolenie dotyczące smogu i recyklingu odpadów. Podczas szkolenia poruszone zostaną następujące tematy:
- co to jest smog,
- uchwały antysmogowe i terminy wymiany źródeł ciepła,
- sieć ciepłownicza na Maślicach wraz z pomocą w wypełnieniu wniosku do Fortum Polska,
- możliwości finansowania zmian źródeł ciepła,
- segregacja wraz z legalnym i bezpiecznym pozbyciem się wszystkich odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych,
- zasady 5R.

Podczas wydarzeń będzie można wesprzeć zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz oddać żywą (doniczkową) choinkę nowemu właścicielowi, lub wyrzucić do kontenera zwiędłe cięte drzewko. Punkt zbiórki przed budynkiem szkoły.