Odbiór ciętych choinek oraz zużytych sztucznych drzewek

07.01.2019 r.

Firmy wywożące odpady zielone i zmieszane odbiorą cięte choinki, których nie da się już posadzić. Taką choinkę wystarczy zostawić przy wiacie śmietnikowej lub przy pojemniku na odpady na dzień przed planowanym na stronie Ekosystemu terminem wywozu odpadów.

Wywóz odpadów >>

Małe sztuczne drzewka można postawić obok kontenerza na odpady zmieszane. Duże sztuczne choinki powinny się znaleźć obok pojemnika na odpady wielkogabarytowe. Harmonogram podstawienia kontenerów można sprawdzić na stronie Ekosystemu.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych >>

Raz jeszcze podkreślamy, że zbieramy choinki spod osłon śmietnikowych. Trzeba je wystawić na dzień przed planowanym odbiorem odpadów zielonych. Należy postawić je przy pojemniku, nie wrzucać do pojemników.

Na terenie miasta prowadzona jest również akcja zbiórki żywych choinek, z korzeniami.

Jeśli choinka stoi w donicy, bez uciętych korzeni, można posadzić ją w swoim ogrodzie lub oddać nowemu właścicielowi.

Zarząd Zieleni Miejskiej wspólnie z czterema Radami Osiedli: Maślice, Psie Pole – Zawidawie, Tarnogaj i Lipa Piotrowska uruchamia punkty wymiany świątecznych drzewek.

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. Wystarczy przynieść swoją choinkę:

  • na skwer przy Rondzie Lotników Polskich (Psie Pole) w godz. 11-13
  • na teren przy siedzibie RO Lipa Piotrowska, ul. Tymiankowa, w godz. 12-14
  • pod szkołę przy ul. Suwalskiej (Maślice) w godz. 13-15
  • na pętlę tramwajową przy ul. Gazowej (Tarnogaj) w godz. 13-15,

Inny sposób na oddanie drzewka, to zrobienie mu zdjęcia i umieszczenie go w poście na stronie Zielony Wrocław z hashtagiem #mojedrzewo i informacją, że choinka gotowa jest do posadzenia.