Pakowanie prezentów w stylu eko. Pomysł na upcycling

20.12.2018 r.

Szał świątecznych zakupów to często sporo wydanych funduszy i niemało zachodu dla ludzi i środowiska. Zdradzamy zatem sposób na przygotowanie świątecznych prezentów w niebanalny sposób.

Produkcja większości plastikowych zabawek lub ubrań, które często kładziemy pod choinkę często mija się z celem, gdyż trudno utrafić w gust drugiej osoby. Jeśli jednak już bardzo zależy nam na nowym swetrze lub lalce, warto chociaż pamiętać o tym, że opakowanie nie musi ani wiele nas kosztować, ani być dedykowaną świąteczną torebką wyprodukowaną specjalnie na tę okazję… czasem wystarczy stara gazeta lub zwykły brązowy papier.

Przepis na udane eko opakowanie jest bardzo prosty. Wystarczy mieć pod ręką przeczytane już gazety lub zwykły łatwo degradowalny brązowy papier, którym często owijamy kanapki na drogę. Do tego kilka tasiemek – mogą być materiałowe z odzysku oraz naturalnych szyszek lub gałązek igliwia, które opadły z drzew. Do obwiązania prezentu można użyć też zwykłego naturalnego szturka.

W ten sposób mogą powstać na prawdę cieszące oko prezenty. Wyglądają niebanalnie i przy okazji świadczą o kreatywności oraz wrażliwości na aspekty związane z ochroną środowiska.