Świąteczny upcycling: Aniołki z bombek i starych gazet

30.11.2018 r.

W wielu domach choinka od lat wygląda bardzo podobnie. Zdobią ją te same bombki, łańcuchy, światełka. Nudę warto przełamać. Za chwilę w kilku prostych krokach zdradzimy jak stworzyć nowe ozdoby z wykorzystaniem rzeczy, które już mamy lub których chcemy się pozbyć.

 

Świąteczne anioły to sprawa bardzo prosta i ekologiczna. Do wykonania jednego wystarczy stara bombka, klej na gorąco i 3/4 arkusze wyjęte z dawno przeczytanej gazety. Anioły – z drobną pomocą osób dorosłych – będą mogły zostać przygotowane przez dzieci w wieku szkolnym.

KROK 1: Weź bombkę – najlepiej dość małą, pokrytą brokatem lub w jednolitym neutralnym kolorze, takim jak biel lub beż. Bombka posłuży za głowę anioła.

KROK 2: Ze środka niepotrzebnej już gazety (najlepiej tej formatu A3, drukowanej na tradycyjnym papierze) wyrwij 2 stronice. Złóż je w harmonijkę tak, by udrapować tułów aniołka. W zależności od wielkości bombki – możesz potrzebować kolejnego arkusza.

KROK 3: Powtórz czynność z kroku drugiego dwukrotnie. Tym razem weź nieco mniejsze arkusze papieru i złóż je w dwa wachlarze – posłużą za skrzydła.

KROK 4: Połącz ze sobą wszystkie elementy klejem.

Nowe ozdoby choinkowe gotowe.