Darmowe warsztaty „Papier i tektura. Zrób to sam.”

08.11.2018 r.

9 listopada Centrum Krzywy Komin organizuje darmowe warsztaty „Papier i tektura. Zrób to sam.” To cykl spotkań dla dzieci, które ciekawe są wiedzy o mieście, architekturze i nie pogardzą ćwiczeniami manualnymi z tego co pod ręką – z surowców wtórych, którym można nadać drugie życie, na przykład budują makietę budynku lub osiedla.

Papier i tektura to materiały, które spotykamy na co dzień w postaci opakowań, chusteczek, gazet, zeszytów czy książek. Jak się jednak okazuje, te niepozorne materiały mogą być zastosowane do wykonania mebli, elementów wyposażenia wnętrz a nawet budynków.

Podczas warsztatów, prowadzonych przez dr arch. Jerzego Łątkę- specjalistę z zakresu projektowania form użytkowych i architektury, dzieci dowiedzą się jak produkowana jest tektura, jakie ma właściwości i do czego może się przydać. Będą miały również niepowtarzalną okazję do zaprojektowania wyjątkowo pomysłowej konstrukcji. Papier i tektura dają ogromne pole do popisu dla wyobraźni. Wystarczy tylko puścić wodze fantazji i do dzieła!
Zapisy do 9 listopada pod adresem: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/papier-tektura-zrob/