Weekendowe warsztaty renowacji mebli w CRZ Krzywy Komin

28.08.2018 r.

Photo by Kaboompics .com from Pexels

29. i 30. września we CRZ Krzywy Komin odbędą się warsztaty, w czasie których uczestnicy nauczą się jak ze starych mebli wydobywać to, co w nich najlepsze. Wszystko w myśl zasady, by nie wyrzucać i nie wydawać pieniędzy na nowe przedmioty, podczas gdy niektóre z tych starych i używanych mają ponadczasowy styl.

Warunkiem udziału w kursie jest przyniesienie ze sobą własnego małogabarytowego mebla do renowacji. Może to być mała szafka, stolik, krzesło, półeczka. Przed spotkaniem warto też przesłać zdjęcia mebli na adres: biuro@krzywykomin.pl

Program kursu jest dostosowany do uczestników nieposiadających doświadczenia w renowacji mebli. Szkolenie będzie interesujące dla osób, które lubią projektować, majsterkować i tworzyć.

Warsztat podzielony jest na trzy spotkania. Podczas dwunastu godzin warsztatowych, pod czujnym okiem Viktora uczestnicy poznają metody naprawiania, wykańczania, uszlachetniania i odświeżania mebli.

Zajęcia będą miały charakter wprowadzający, łączący część teoretyczną z wprowadzeniem praktycznym. Formuła warsztatów nawiązuje do dawnych, tradycyjnych szkoleń warsztatowych w relacji mistrz – uczeń. Bezpośrednim trenerem będzie doświadczony restaurator mebli: Viktor Krasnodrew, z zamiłowania rzeźbiarz z wykształcenia nauczyciel, swoje doświadczenie zdobył w Pracowni Mebli Artystycznych.

Nie zabraknie także wiedzy teoretycznej poprzedzającej wykonanie każdej czynności. Przedstawimy metody renowacyjne nawiązujące do dawnych, tradycyjnych technik historycznych, przy użyciu dawnych i współczesnych materiałów. Na podstawie przykładowych mebli omówimy zakres planowanych prac. Wspólnie zrobimy plan pracy, ocenę stanu i ustalenia założeń w tematyce stosowanych materiałów, technik i technologii restauratorskich.