Targ na Ołbinie: wymień się przetworami, sprzętami i pomysłami

28.08.2018 r.

Ołbiński Ogród Otwarty to inicjatywa, która latem zrzesza okolicznych działkowców i umożliwia im wymienienie się plonami swojej pracy. 2 września to już ostatni termin dla tegorocznych spotkań. Działkowcy i amatorzy bezgotówkowej wymiany rzeczy i jedzenia powinni pojawić się na Ołbinie między godziną 11:00 a 14:00.

Chcesz pozbyć się kilku rzeczy lub masz stanowczo za dużo ogórków, a wolałbyś mieć trochę więcej pomidorów? Da się zrobić. Nie wyrzucaj! Nie marnuj! Wymień się z innymi.
Ołbiński Ogród Otwarty  to małe targowisko, na którym można wymienić się bezgotówkowo dosłownie wszystkim – nadmiarem plonów (warzywami, owocami, ziołami), zbędnymi narzędziami i sprzętami, krasnalami, przetworami z tego lub zeszłych sezonów. Z pewnością macie takie w piwnicach i poddaszach.

Można też wymienić się poradami oraz przepisami na przetwory, które zbierane są do kulinarnej broszury działkowych potraw.

Na miejscu udostępnione będą stoliki, ale w ograniczonej liczbie, żeby z nich skorzystać należy zarezerwować wybraną liczbę mailowo, pisząc na adres: stronaolbin@gmail.com.

Projekt jest realizowany w ramach 17. Edycji – specjalnej, maj 2018 Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.