Pokaż problemy ekologiczne współczesnego świata. Konkurs fotograficzny Hydropolis

20.07.2018 r.

Kochasz fotografię i naturę? Bliska Ci jest tematyka ekologii? Weź udział w konkursie Hydropolis, wesprzyj jego ideę i wygraj nagrody. Organizatorzy czekają na zgłoszenia w trzech kategoriach: Ocean życia, Człowiek i woda oraz Miasto i woda.

Organizatorem Konkursu Fotograficznego Hydropolis (KFH) jest Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Celem jest ukazanie problemów ekologicznych, które trapią naszą planetę. Jako, że woda stanowi ponad 70% powierzchni Ziemi, to szczególnie wrażliwym problemem jest stan wód. Konkurs ma wesprzeć rozszerzenie świadomości i wrażliwości społeczeństwa na tematy związane z tym cennym surowcem. Konkurs Fotograficzny Hydropolis to także szansa pasjonatów podróżowania, natury oraz fotografii na podzielenie się swoimi pasjami i talentem. Zgłoszone do udziału prace oceniane będą przez doświadczonych fotografów.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy fotografie – w wybranych przez siebie kategoriach. Konkurs składa się z trzech kategorii:

  • Ocean życia,
  • Człowiek i woda,
  • Miasto i woda.

Każda z nich swoją nazwę zaczerpnęła od konkretnej strefy wystawy Hydropolis, ale ich interpretacja w kontekście KFH jest dowolna. Zgłoszenie do udziału w Konkursie jest darmowe. Prace składać można od 21 czerwca do 17 sierpnia 2018.

Ocena uwzględniać będzie m.in. aspekt ekologiczny, jakość, oryginalność, kreatywność oraz walory artystyczne fotografii. W ramach Konkursu zostanie także przyznana jedna Nagroda Publiczności. Zostanie ona wyłoniona przez internautów w drodze głosowania, które potrwa od 21 czerwca do 31 sierpnia.

Zwieńczeniem Konkursu będzie uroczysta Gala, która odbędzie się 5 października 2018 w Hydropolis. Wezmą w niej udział m.in. wyróżnieni uczestnicy, jurorzy oraz dziennikarze. Podczas tego wydarzenia ogłoszone zostaną wyniki Konkursu. Ponadto, w strefie wystaw czasowych Hydropolis odbędzie się wystawa wyróżnionych w Konkursie prac.

Formularz kontaktowy oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie organizatora.

HYDROPOLIS >>