Podsumowanie rodzinnej niedzieli w PSZOK. Galeria zdjęć z wydarzenia

18.06.2018 r.

10 czerwca br. na terenie Punktu Selektywnego Zbierania odpadów Komunalnych odbył się rodzinny piknik pod nazwą Szok! Rodzinna niedziela w PSZOK.

To było już kolejne spotkanie z mieszkańcami Wrocławia zorganizowane przez spółkę Ekosystem na terenie PSZOK-u przy ul. Kazimierza Michalczyka 9 we Wrocławiu. Tak jak poprzednio piknik zgromadził rzesze wrocławian zainteresowanych spędzeniem niedzieli na uczestniczeniu w grach i warsztatach pokazujących różne sposoby na ekologiczny styl życia oraz uczących zasad segregacji odpadów.

Zarówno spółka Ekosystem jak i zaproszeni przez nią Partnerzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. tworzenie strojów z odpadów podczas konkursu mody upcyklingowej czy też budowa lasu w słoiku. Wymiana elektrośmieci na sadzonki ziół spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony wrocławian. Podobnie jak możliwość odbioru certyfikowanego „e –kompostu”. Dużą atrakcją był pokaz pracy śmieciarki oraz pokaz sprzętu służącego do utrzymania czystości na drogach. Ponadto każdy za pomocą elektroroweru mógł wytworzyć energie, a alkogogle pozwalały przekonać się jakie po alkoholu jest poczucie równowagi oraz pole widzenia.

Malowanie twarzy, bańki mydlane oraz wata cukrowa sprawiły radość najmłodszym gościom. Ich opiekunowie mogli zaś wypocząć w przygotowanej strefie relaksu nad którą pieczę sprawował zamieszkujący na terenie PSZOK krasnal Recykliusz.
Przeprowadzone podczas pikniku gry, zabawy oraz konkursy pozwoliły wygrać atrakcyjne nagrody. Jednym z konkursów był konkurs na zbiórkę największej liczby plastikowych nakrętek. Zwycięzca przyniósł ponad 11 kg nakrętek. Serdecznie gratulujemy!

Goście spacerowali ścieżką edukacyjną na terenie PSZOK-u, która objaśniła im, co dzieje się z odpadami po wrzuceniu ich do kosza. Mogli też zwiedzić muzeum znajdujące się w jednej z hal oraz zasiąść w pługo-piaskarce 1986 r. Zaś fotobudka pozwoliła na utrwalenie mile spędzonych chwil podczas Rodzinnego pikniku w PSZOK.
Tym wszystkim atrakcjom przyświecał jeden cel – zachęcenie wrocławian do segregacji odpadów oraz do prowadzenia ekologicznego stylu życia.