SZOK! Rodzinna niedziela w PSZOK

28.05.2018 r.

Warsztaty, konkursy, gry dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. To wszystko będzie czekać na wrocławian na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Kaźmierza Michalczyka 9 we Wrocławiu. 10 czerwca spółka Ekosystem zaprasza na rodzinną niedzielę.

Rodzinna niedziela w PSZOK to czas spędzony na dobrej zabawie łączącej edukację ekologiczną z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród.

Ekologiczna wymiana

10 czerwca w godzinach 10.00-16.00 bramy punktu przy ul. Kazimierza Michalczyka 9 zostaną otwarte dla wszystkich mieszkańców.

Dla tych, którzy przyniosą drobne elektrośmieci przygotowano sadzonki ziół.

Wszyscy zainteresowani otrzymać będą mogli „e-kompost”– certyfikowany kompost do wykorzystania w domu, ogrodzie lub na działce.

Przewidziany jest również konkurs dla osób które przyniosą największa liczbę plastikowych nakrętek.

Atrakcje dla najmłodszych i nie tylko…

W trakcie pikniku zostanie zaprezentowana praca pojazdów odbierających odpady i sprzątających miasto. Ponadto będzie możliwość zobaczyć odnowioną pługo-syparkę z 1986 r. oraz wsiąść na rower produkujący prąd.

Osoby które przyjadą samochodem będą mogły sprawdzić czy ich samochód jest ekologiczny.

Bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy i konkursy z nagrodami oraz spotkanie z Ekoludkiem to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Fotobudka umożliwi utrwalenie mile spędzonych chwil podczas pikniku.

Spacer ścieżką edukacyjną i zwiedzanie muzeum

Co dzieje się ze śmieciami, które wyrzucamy do kosza? To objaśni ścieżka edukacyjna na terenie PSZOK-u oraz pokaz filmów edukacyjnych. Pierwsze telefony komórkowe, gramofony i inne niezwykłe eksponaty będzie można obejrzeć w muzeum, które stworzyli pracownicy Ekosystemu.

Wiedzy nigdy dość

Do dyspozycji gości będą również pracownicy firm zajmujących się wywozem śmieci we Wrocławiu. Wyjaśnią jak segregować odpady, opowiedzą o Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów, przeprowadzą szereg gier i konkursów.

Co jeszcze???

Pokaz udzielania pierwszej pomocy

Na miejscu dostępne będą leżaki oraz mała strefa gastronomiczna, gdzie będzie można kupić coś do jedzenia. Wszystko w sam raz dla zmęczonych atrakcjami gości.

Program:

- zwiedzanie muzeum PSZOK

- spacer ścieżką edukacyjną

- pokaz pracy śmieciarki, polewaczki oraz zabytkowej pługo-syparki

- edukacyjne gry i zabawy z nagrodami

- konkurs z nagrodami na największą liczbę przyniesionych plastikowych nakrętek

- konkurs dla najbardziej aktywnych gości

- ekologiczna wymiana – sadzonki ziół za elektroodpady

- rozdajemy certyfikowany kompost pochodzący z Kompostowni Odpadów Zielonych oraz worki do segregacji odpadów

- stoiska informacyjne, warsztaty