Warsztaty „Szycie z resztek” i „Meble z recyklingu” w ramach Dnia Odry

02.05.2018 r.

Fundacja Ekopotencjał zaprasza do udziału w dwóch darmowych warsztatach „Szycie z resztek” oraz „Meble z recyklingu”, które odbędą się w ramach Dnia Odry. Warsztaty upcyklingowe to tylko jedna z atrakcji bulwarów odrzańskich. Już 12 maja, na bulwarze Xawerego Dunikowskiego, będzie można skorzystać z darmowych rejsów po Odrze, oferty foodtracków i szeregu atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W programie m.in. rodzinne regaty kajakarskie, akademickie wyścigi na ergometrach wioślarskich o puchar Viadrusa, pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty żeglarskie i ekologiczne, eksperymenty i doświadczenia naukowe, gry i zabawy dla najmłodszych, wystawy, gra miejska, food trucki, grill i miasteczko artystów.

Na miejscu swoje stoisko otworzy również Fundacja Ekopotencjał, która poprzez serię warsztatów DIY inspirować będzie uczestników do bardziej kreatywnego podejścia w gospodarowaniu zasobami. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak wykonać torebkę ze starej koszulki lub dywanik ze starego prześcieradła.

Zapraszamy na wydarzenie 12 maja (bulwar Xawerego Dunikowskiego).
Wstęp wolny!