Wrześniowe sprzątanie świata. Zachęcamy do udziału wrocławskie szkoły!

11.09.2017 r.

Wrzesień jest miesiącem porządków i sprzątania świata. Tradycyjnie w trzeci weekend miesiąca (15-17 września) wolontariusze organizują konkursy, pikniki i akcje sprzątania, które przyczyniają się do zwiększania świadomości ekologicznej i poprawy stanu czystości naszej planety.

W tym roku w Polsce przyświeca nam hasło „Nie ma śmieci, są surowce”. W ten sposób fundacja Nasza Ziemia przekonuje, że \\\”w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki)”.

Już tradycyjnie z tej okazji spółka Ekosystem zaprasza szkoły i placówki oświatowe do przyłączenia się do akcji sprzątania i zadbania o swoje najbliższe otoczenie. W ten sposób pokażemy dzieciom, że teren wokół nas wymaga naszej opieki i że ponosimy odpowiedzialność za nasze środowisko. Będzie to też okazja do nauki segregowania śmieci. Nie ograniczamy się do jednego weekendu, zachęcamy do sprzątania przez cały wrzesień.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego sprzątania wybranych terenów i prosimy o kontakt – Ekosystem udzieli wsparcia w postaci worków, rękawiczek i materiałów informacyjnych.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 18 września 2017 r.
W treści wiadomości prosimy o podanie następujących informacji:
- nazwy adresu i numeru szkoły
- terminu sprzątania
- liczby osób uczestniczących w akcji
- miejsca sprzątania
- terminu i miejsca odbioru odpadów przez Wykonawcę po zakończonej akcji
- osoby do kontaktu i numeru telefonu.

Worki, rękawice i materiały będą do odbioru w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. K. Michalczyka 9. PSZOK jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.