Zdroje uliczne na upały. Kampania kubek zimnej wody

10.08.2017 r.

Lato w pełni i choć największą falę upałów mamy już za sobą, wysokie temperatury szybko nas nie opuszczą. W gorące dni pamiętajmy o podstawowych zasadach chłodzenia i nawodnienia organizmu, pijmy dużo wody, a także zainteresujmy się osobami w naszym otoczeniu i zwierzętami.

 Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego jak co roku prowadzi akcję „Kubek zimnej wody”, która przypomina mieszkańcom Wrocławia o potrzebie spożywania wody, zwłaszcza podczas letnich upałów. Promuje postawę zainteresowania osobami szczególnie narażony na negatywne działanie wysokich temperatur.

Woda z kranu?

W 2007 roku wrocławskie wodociągi wprowadziły w swoich zakładach produkcji nowoczesne instalacje filtrujące. Od tego czasu woda w naszych kranach spełnia najbardziej rygorystyczne unijne normy i nie odbiega jakościowo od tej dostarczanej mieszkańcom wielu europejskich miast. Woda, którą produkujemy z myślą o mieszkańcach Wrocławia, jest wysokiej jakości i spełnia wszystkie normy określone w prawie. Dlatego w trosce o środowisko warto zrezygnować z zakupu wody w plastikowych butelkach, a bidony napełniać wodą z kranu.

Woda z ulicznych zdrojów

Wodę można uzupełnić również na ulicach Wrocławia.W mieście znajduje się kilka ulicznych ujęć wody pitnej. Najlepiej rozpoznawalne są te, które MPWiK postawiło przed rozpoczęciem EURO 2012. Proste w formie, o kolorze szarym, opatrzone są logiem miasta i MPWiK. Znajdują się w miejscach często uczęszczanych przez przechodniów – na pl. Dominikańskim, pl. Solnym, ul. Oławskiej róg Świdnicka, pl. Grunwaldzkim, pl. Jana Pawła II, ul. Najświętszej Marii Panny, pl. Katedralnym. Dodatkowo w naszym mieście znajduje się kilkanaście historycznych zdrojów. Ważne jest by pamiętać, że wodę spożywać można jedynie z tych, które oznaczone są tabliczką „woda zdatna do picia”. Nie musimy więc kupować wody i generować dodatkowych odpadów. Wystarczy skorzystać z mapki zdrojów i tu uzupełnić butelki. 

Zainteresuj się

Zainteresuj się drugim człowiekiem, podziel się kubkiem wody i wiedzą na temat właściwych zachowań w trakcie upałów. Dzięki temu gorące dni, zwłaszcza te spędzane w mieście, będą z pewnością mniej uciążliwe.
Kampania informacyjna organizowana przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego ma na celu przypomnienie mieszkańcom Wrocławia o potrzebie spożywania wody, zwłaszcza podczas letnich upałów. Promuje postawę zainteresowania osobami, które szczególnie narażone są na negatywne działanie wysokich temperatur. W trakcie trwania kampanii rozpowszechniane będą materiały edukacyjne dotyczące m.in. gospodarki wodnej organizmu człowieka.

Więcej na: facebook.com/kubekzimnejwod