Dbaj o środowisko – przelej wodę do bidonu

31.05.2017 r.

Produkcja plastiku, pomimo prób ograniczenia jego stosowania, cały czas utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Tony plastikowych reklamówek, butelek, opakowań codziennie lądują na wysypiskach śmieci. Jak możemy zatroszczyć się o nasze środowisko zmieniając tylko jedno przyzwyczajenie?

Szczególnie latem, wielokrotnie w ciągu dnia zaopatrujemy się w napoje. Nierzadko puste butelki zalegają w naszych plecakach i torbach, a tylko część z nas poddaje te odpadki recyklingowi.

Prostym i zarazem ekologicznym rozwiązaniem jest przelewanie naszych ulubionych napojów do bidonów, które możemy zabrać ze sobą wszędzie.

Kupując dziennie jedną dużą butelkę wody, której zawartość przelejemy do bidonu, zamiast kilku małych na przestrzeni samych wakacji wygenerujemy o ponad połowę mniej platikowych odpadków.

Na rynku znajdziemy różne rodzaje bidonów – platikowe, szklane i metalowe (te często dodatkowo dłużej utrzymują niską temperaturę, znajdujących się w nich płynów).

Dla dzieci możemy wybrać te, stworzone specjalnie dla nich – kolorowe lub te z ulubionymi postaciami z bajek. Podawanie płynów w takim bidonie może dodatkowo pomóc w zachęceniu dziecka do częstszego sięgania po napoje.