Dziś w nocy na ulice wyjadą polewaczki

18.05.2017 r.

W najbliższych dniach spodziewamy się upałów, dlatego dziś w nocy na ulice Wrocławia wyjadą polewaczki. Prace będą prowadzić firmy sprzątające, działające na zlecenie Ekosystemu.

Pojazdy pojawią się na Starym Mieście, Śródmieściu, Krzykach i Fabrycznej między godziną 22 a 6 rano, kiedy ruch jest najmniejszy. Jako pierwsze zostaną oczyszczone główne ciągi komunikacyjne oraz ulice, na których torowiska nie są wydzielone, gdyż tam kurzu gromadzi się znaczenie więcej.

W sezonie letnim główne ulice Wrocławia polewane są wodą raz w miesiącu, z wyjątkiem ścisłego centrum, gdzie polewaczki pracują raz w tygodniu. Natomiast w najcieplejszych miesiącach (lipiec i sierpień) polewanie zostanie zintensyfikowane – wszystkie rejony miasta będą polewane z częstotliwością raz na tydzień, dzięki czemu zwiększy się subiektywne uczucie chłodu w czasie upału.

Mycie ulic to jedno z działań podjętych przez miasto w celu walki ze smogiem i zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza we Wrocławiu. Zmywanie jezdni zmniejsza zarówno ilość pyłów na ulicach, jak i tych, które zawieszone są w powietrzu.