22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi a we Wrocławiu – Dzień Odry! Akcja sprzątania!

21.04.2017 r.

Dzień Ziemi obchodzony jest po to, by pamiętać, jak krucha w rzeczywistości jest nasza planeta i jak łatwo ją zniszczyć. Obchodzony jest także po to, by pokazać, jak łatwo można Ziemi pomóc – wystarczą proste gesty – wyłączanie prądu, zakręcanie kranu, sprzątanie i segregowanie śmieci – w ten sposób pozwolimy odetchnąć planecie na której żyjemy.

Ekosystem wspiera obchody Dnia Ziemi organizując co roku akcję sprzątania wśród dzieci i młodzieży, chcąc w ten sposób pokazać, że dbanie o własne środowisko jest ważne. W tym roku do wiosennego sprzątania włączyło się 2000 osób z 16 wrocławskich placówek, którym zapewniamy rękawice, worki, materiały edukacyjne, informacyjne i wsparcie logistyczne (drugą tura sprzątania organizujemy jesienią równolegle z akcją Clean Up The World). Większość młodych wrocławian zajmuje się swoim najbliższym otoczeniem, ale między 19 a 21 kwietnia dzieci sprzątają także Park Tołpy (Przedszkole nr 3), podwórka i okolice Śródmieścia (Przedszkole Integracyjne nr 12), Park Szczytnicki (Szkoła Podstawowa 47).

Szkoły Podstawowe 16 i 78 natomiast – w związku z obchodzonym we Wrocławiu Dniem Odry – sprzątają tereny nadrzeczne przy Ślęzie i Odrze. Sprzątanie wałów nad Odrą regularnie prowadzi także grupa bohaterów (Trash Hero) z Credit Suisse, którzy w tym roku, przy okazji Dnia Odry, również włączyli się do działania. Do akcji sprzątania przyłączyli się tradycyjnie radni osiedlowi z Maślic.
Wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy za ekologiczne myślenie i działania.

22 kwietnia zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Odry organizowane przez Urząd Miejski Wrocławia na bulwarze Dunikowskiego, w programie liczne atrakcje,gry, zabawy a także warsztaty ekologiczne organizowane przez Ekosystem.
Szczegóły na stronie WroclawNadOdra.pl

Oraz na Facebooku – wydarzenie Dzień Odry 2017 i Wrocław dla klimatu.