Jak poprawić domowy recykling

03.02.2017 r.

Dowiedz się co powinieneś dodać do swoich recyklingowych przyzwyczajeń żeby usprawnić proces ponownego wykorzystywania surowców tak by Twoje działania przyniosły środowisku jeszcze więcej korzyści.

Makulatura

Oddawana makulatura powinna być oczyszczona z dodatków niepapierowych (zszywaczy, skoroszytów, folii, kleju). Należy pamiętać, że kartonowe opakowanie po mleku czy sokach nie są makulaturą (opakowanie te są powleczone folią).

Szkło

Szklane pojemniki przed oddaniem do recyklingu należy wypłukać z resztek zawartości. W ten sposób oddany surowiec może być efektywniej i szybciej wykorzystany. Pamiętaj żeby nie wyrzucać słoików i butelek wraz z zakrętkami.

PET

Zgnieć butelki przed wyrzuceniem ich do pojemnika i odkręć lub poluzuj zakrętkę (są stworzone z innego rodzaju plastiku). Dzięki temu pomieści on o wiele więcej surowca. W przypadku plastikowych opakowań również pamiętaj o ich wcześniejszym wypłukaniu i sortowaniu kolorami.

Aluminium

Pamiętaj o zgniataniu aluminiowych puszek przed wyrzuceniem. Jeśli nie jesteś pewny czy dany pojemnik jest aluminiowy czy metalowy możesz łatwo sprawdzić to przy pomocy magnesu – magnes nie przyczepi się do aluminium.