Podsumowanie zbiórki elektroodpadów w ZOO. Ciągle możesz pomóc zwierzętom Afryki!

16.01.2017 r.

Dzięki wsparciu gości wrocławskiego ZOO udało się zebrać niemal 400 urządzeń ważących 27 kg.

Po przekazaniu ich do firmy specjalizującej się w recyklingu urządzeń elektronicznych ZOO uzyskało pieniądze, które następnie przekaże The Okapi Conservation Project. Dochód wesprze funkcjonowanie rezerwatu w Kongo – teren, na którym znajdują się siedliska wielu rzadkich gatunków zwierząt m.in. okapi.

Jednocześnie ZOO Wrocław zdecydowało się kontynuować zbiórkę urządzeń mobilnych, aby wesprzeć również inne, zagrożone gatunki zwierząt zamieszkujące Afrykę. Środki zostaną przekazane na rzecz badań nad manatami afrykańskimi w Afryce Zachodniej oraz projekt hodowli oryksów w Afryce Północnej.

Tradycyjnie włączymy się w ratowanie pingwinów przylądkowych w RPA. Pieniądze te posłużą również do przeprowadzenia akcji edukacyjnej przeciwdziałającej handlowi fenkami i innymi dzikimi zwierzętami w Maroku.

Telefony, tablety, GPSy, odtwarze mp3, urządzenia bluetooth, discmany czy nawet walkmany można wrzucać do puszki w Punkcie Obsługi Klienta wrocławskiego lub oddać urządzenie do firmy recyklingowej i przekazać pieniądze na konto Fundacji DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem KOMÓRKI lub przesłać na adres: ZOO Wrocław sp. z o.o., 51-618 Wrocław, ul. Z. Wróblewskiego 1-5.

ZOO poszukuje również partnerów akcji chętnych ustawić puszkę w swojej firmie – kontakt: 502 579 238, a.mekarska@fundacjadodo.pl.