Zapraszamy do Sprzątania Świata. Dołącz do akcji!

15.09.2016 r.

Jak zawsze we wrześniu organizowane jest Sprzątanie Świata. W tym roku po raz kolejny przyłączamy się do działania i zapraszamy szkoły, placówki oświatowe i chętne organizacje do wzięcia udziału w akcji i zatroszczenie się o własne otoczenie.

Chętni mogą wysyłać zgłoszenia pod adres e-mail: patrycja.grzesik@ekosystem.wroc.pl
W zgłoszeniu prosimy wpisać liczbę uczestników, potrzebnych worków i rękawic, datę i miejsce sprzątania oraz odbioru śmieci a także imię, nazwisko i numer do organizatora.

Wszystkim, którzy się zgłoszą dostarczymy worki, rękawice oraz materiały informacyjne i edukacyjne.

W ostatnich akcjach organizowanych przy okazji Dnia Ziemi i Sprzątania Świata wzięło udział ok. 15 tysięcy osób. Ekowolontariusze sprzątali ogrody szkolne i przedszkolne, tereny zielone, Park Grabiszyński, Tołpy, okolice ogródków działkowych, tereny nad Widawą i Odrą, wybrane fragmenty Psiego Pola, Zgorzeliska, Księża Małego, Wojszyc, Leśnicy i Parku Leśnickiego, Wyspy Opatowickiej, Biskupina i wiele innych. Akcje sprzątania organizuje co roku fundacja OnWater, która organizuje sprzątanie rzek.

Pamiętajmy, że za czystość odpowiadają nie tylko firmy i osoby zatrudnione do dbania o porządek, ale my wszyscy. A dbanie o środowisko może polegać także na tym, by nie śmiecić, oraz by śmieci sprzątać.