Sępolno i Biskupin – tu nie ma miejsca na śmieci!

22.08.2016 r.

Wielka Wyspa to jedna z najpiękniejszych części miasta. Jednak na jej obszarze częściej niż w innych rejonach pojawiają się nielegalne wysypiska, które szpecą okolicę i powodują dyskomfort mieszkańców. Dlatego dla wrocławian z Biskupina i Sępolna przygotowaliśmy ulotkę, w której krok po kroku opisujemy, jak powstają wysypiska i jak im zapobiegać.

Aby wyrosło dzikie składowisko wystarczy wyrzucić na trawnik jedną gałąź, a wokół niej szybko pojawiają się kolejne odpady. Lekarstwem na to jest wyrzucanie śmieci do odpowiednich kontenerów lub worków i pozostawianie ich w zorganizowanych miejscach gromadzenia odpadów (np. wiaty śmietnikowe), z których są zabierane przez wyspecjalizowane firmy odbierające śmieci – w tym rejonie jest to ALBA.
Warto też zwracać uwagę na to, czy inne osoby nie wyrzucają odpadów w niedozwolonych miejscach – w walce z dzikimi wysypiskami dużą rolę odgrywa troska mieszkańców o własne otoczenie i sąsiedzka czujność.

Przypominamy tez, że na początku sierpnia na Wielkiej Wyspie podstawione zostały specjalne kontenery na odpady wielkogabarytowe.

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką.