Cycling-recycling: 1 sierpnia dołącz do akcji i zamień elektrośmieci na rowerowy gadżet!

26.07.2016 r.

Dominik Dobrowolski to podróżnik, który przemierza Polskę na rowerze i organizuje zbiórkę elektroodpadów. 1 sierpnia w siedzibie stowarzyszenia W Tonacji Serca przy ul. Ptasiej 32 we Wrocławiu Dominik zatrzyma się na pierwszy przystanek w jego eko podróży.

Każda osoba, która przyniesie duże elektrośmieci dostanie w podziękowaniu upominek (odblaski, lampki rowerowe, czapeczki i inne). Ilość upominków jest ograniczona. Upominki będą rozdawane aż do ich wyczerpania. Jedna osoba może dostać tylko jeden upominek.

Zapraszamy do włączenia się do akcji firmy i organizacje. Istnieje możliwość wystawienia potwierdzenia odebrania zużytego sprzętu elektronicznego! Kontakt: ekologicznelato@gmail.com; tel: 797 818 752.

Przed Dominikiem ponad 2 tysiące kilometrów podróży wokół Polski, ale również 10 miast, 10 akcji edukacyjnych i zbiórek elektroodpadów, spotkania z ngo, samorządowcami i mediami. Partnerami wyprawy są Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku. Firmy, które wszędzie bezpłatnie pomogą pozbierać, zagospodarować i zrecyklingować wszyskie elektrośmieci zebrane podczas akcji!

Trasa prowadzi z Wrocławia (start 1 sierpnia) przez Nową Sól, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Słupsk, Trójmiasto, Olsztyn, Warszawę, Sandomierz, Kraków, Bielsko Białe, Cieszyn, Racibórz., Ziębice i finał we Wrocławiu (21 sierpnia).

Podczas wyprawy rusza również akcja bezpłatnego odbierania większych elektroodpadów: pralek, lodówek, kuchenek i zmywarek. Szczegóły na stronie decydujesz.pl .