Rodzinny Piknik Środowiskowy na Partynicach!

22.06.2016 r.

Już w niedzielę, między 14:00 a 17:00 odbędzie się Rodzinny Piknik Środowiskowy na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach. Będzie to wspaniała okazja do wprowadzenia dziecka w świat ekologii i ochrony środowiska.

Jeśli szukasz pomysłu co robić z dziećmi w pierwszą niedzielę wakacji, koniecznie przyjdź na Rodzinny Piknik Środowiskowy. Zbuduj z twoimi pociechami makietę ekologicznego Wrocławia, nadaj drugie życie przedmiotom, które przestały być już potrzebne, zobacz, jak powstaje domowa oczyszczalnia.

Udział w pikniku będzie na pewno przyjemną formą spędzenia czasu. Nie zabraknie sytuacji kreatywnych i zabawnych.

Wstęp jest bezpłatny

W westernowym miasteczku na Partynicach przez trzy godziny na dzieci będzie czekało sporo atrakcji, konkursów z nagrodami, warsztatów i zabaw z animatorami. Przygotowane aktywności pozwolą wykazać się zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom. Rozwiązując zadania i zagadki, najmłodsi w trakcie pikniku zapoznają się z zagadnieniami segregacji śmieci, programu wspierającego wymianę pieców kaflowych (KAWKA), wzmocnią się także ich proekologiczne postawy, w tym odpowiedzialność za czystość wokół siebie.

Wśród atrakcji znajdą się:
budowa makiety ekomiasta
warsztaty upcyklingowe
rowerowy blender do koktajli
konkursy z wiedzy o ekologii
znakowanie rowerów
stoisko ze zwierzętami do adopcji
mobilna wystawa Hydropolis
doświadczenia i eksperymenty chemiczno-fizyczne
malowanie twarzy
ogromne bańki mydlane