Zakończyła się wystawa wyłowionych z rzeki odpadów

13.06.2016 r.

W dniach 13 – 31 maja przy Operze Wrocławskiej można było podziwiać wystawę „Wyłowione z rzeki”. Składały się na nią prace plastyczne wykonane z odpadków zalegających w Oławie.

31 maja zakończyła się wystawa „Wyłowione z rzeki”, będąca zwieńczeniem akcji „Sprzątamy Rzeki Wrocławia”. Wystawa znajdowała się na ulicy Świdnickiej, obok Opery Wrocławskiej i prezentowała prace wolontariuszy, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców naszego miasta wykonane z wyłowionych wcześniej przedmiotów, znajdujących się w rzece.

Akcja wyławiania odpadów z rzeki odbywała się w dniu 13 maja i była organizowana już po raz czwarty. W przeciągu kilku godzin brygady liczące po 5-10 osób oczyściły 1,5 km fragment rzeki Oława. Usunęli oni nie tylko zalegające na dnie i brzegach przedmioty, ale także liczne obiekty pływające po powierzchni rzeki i ukryte w krzakach. Cała akcja połączona była z zajęciami edukacyjnymi oraz warsztatami plastycznymi.

Do stworzenia swych prac, młodzi plastycy wykorzystali takie materiały jak butelki po napojach, czajnik, zegar ścienny, grilla ogrodowego, pluszaka czy opony samochodowe.

Akcję organizowała fundacja Onwater.pl