Rodzinny piknik popularno-naukowy z okazji Dnia Ziemi

21.04.2016 r.

23 i 24 kwietnia, w godzinach od 12.00 do18.00 w Centrum Handlowym Borek odbędzie się rodzinny piknik z warsztatami dla dzieci i dorosłych.

Motywem przewodnim akcji „Ogrody edukacyjne” będą cztery żywioły: woda, ogień, powietrze, ziemia oraz dodatkowo ogród.

Parking Centrum podzielony będzie na strefy odpowiadające kolejnym żywiołom kolorem. W strefie zielonej (ogród) znajdą się stoiska z lokalnymi produktami, rękodziełem oraz miejsca relaksu z przygotowanymi leżakami, pufami oraz kocami piknikowymi.

W strefie granatowej (woda) pojawi się basen z przezroczystą dmuchaną kulą „zorba”. Odbędą się tu również warsztaty edukacyjne na temat bezpieczeństwa na wodzie oraz prezentacja sprzętu ratowniczego – przygotowane we współpracy z WOPR.

W strefie czerwonej (ogień) zlokalizowana będzie część gastronomiczna imprezy
z grillowanymi mięsami i warzywami. We współpracy ze Strażą Pożarną zostaną przeprowadzone pokazy ratownictwa drogowego.

W strefie niebieskiej (powietrze) goście będą mogli obserwować nocne niebo poprzez specjalnie przygotowane teleskopy. Odbędą się tu również warsztaty ornitologiczne, kurs budowania latawców oraz warsztaty z podstaw aerodynamiki.

W strefie brązowej (ziemia) przygotowana zostanie ścianka wspinaczkowa. Będą miały tu miejsce spotkania z przedstawicielami GOPR, ratownikami wysokogórskimi, speleologami oraz psami szkolonymi do poszukiwań zaginionych w gruzowiskach