„Dzieci dla Środowiska” w Barbarze. Można zapisywać się na kolejne warsztaty upcyklingowe!

08.03.2016 r.

Pierwsze spotkanie dzieci z teatrem i surowcami z odzysku spotkało się z ogromnym aplauzem. Kolejne zaplanowane jest już na niedzielę (20 marca). Wstęp wolny. Liczba uczestników jest ograniczona.

Znów w ruch pójdą stare butelki, plastikowe torby i kije od mioteł. Stare przedmioty, z pomocą artystów z Teatru Mała Mi oraz dzieci, otrzymają drugie życie i posłużą za scenografię spektakli teatralnych, które zostaną wystawione w Barbarze – infopunkcie ESK 2016.

6 marca ponad setka dzieci wzięła udział w niedzielnych czytaniach i warsztatach w ramach projektu „Dzieci dla Środowiska”. Najmłodsi wysłuchali współczesnej wersji bajki pt. „Królewna na ziarnku grochu”, co stanowiło pretekst do rozmowy o środowisku i dbania o nie.

Razem z aktorami na scenie wystąpiły nietypowe lalki. – Przygotowane były z materiałów, które można znaleźć w każdym domu i zazwyczaj nie są już używane. Na przykład królewna została wykonana ze starej chochelki, cukierniczki, dwóch foremek i druciaków – opowiada Sława Tarkowska z teatru Małe Mi. Dodaje, że takie lalki u dzieci, po pierwsze, rozbudowują wyobraźnię. Po drugie, pokazują, że różnym przedmiotom można nadać drugie życie. – Wcale nie trzeba ich wyrzucać. Jakie nowe zastosowanie dla nich znajdziemy, zależy tylko od naszej fantazji – mówi współtwórczyni spektaklu.

Drugą część spotkania przeznaczona była na warsztaty upcyklingowe. Pod okiem twórczyni lalek, plastyczki Katarzyny Szpilkowskiej, dzieci mogły wykonać pojemnik na ziarnko grochu. Do dyspozycji miały stare plastikowe butelki, folię aluminiową i reklamówki. W przygotowanym przez siebie pojemniku dzieci mogą teraz zasadzić ziarnko, pielęgnować je i obserwować, jak wyrasta z niego roślinka.

20 marca teatr zaprasza na kolejne czytanie w projekcie „Dzieci dla Środowiska”. Tym razem na warsztat aktorzy wezmą sztukę pt. „Historia pewnego przedmiotu” wg. Anety Wróbel-Wojtyszko i Adama Wojtyszki. Wejście jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: www.wroclaw.pl/srodowisko.