Recyklizacja: Chór Komentujących Wrocławian zaśpiewa o recyklingu

10.02.2016 r.

„Recyklizacja” to tytuł piątej pieśni z repertuaru Chóru Komentujących Wrocławian. Mieszkańcy wyśpiewają, co sądzą o recyklingu surowców, myśli i słów, a także miejsc. Chórzystów będzie można posłuchać 29 lutego przed BarBarą.

Pieśń o recyklingu surowców i idei zostanie zaśpiewana w miejscu, które powróciło do życia po wielu latach bezczynności. BarBara została odremontowana i odkryta na nowo, dzięki temu że lokal wrócił do funkcji, którą pełnił pierwotnie – kawiarni i baru mlecznego.

Nie tylko temat i miejsce, ale również czas, w którym chórzyści odśpiewają pieśń, jest znaczący. Nastąpi to 29 lutego, czyli w dniu, który – złożony z odzyskanych minut – pojawia się w kalendarzu raz na cztery lata.

Premierowe wykonanie na żywo nastąpi o godzinie 19:00 przed BarBarą, od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Wstęp wolny, wydarzenie ma charakter otwarty.

Chór Komentujących Wrocławian jest projektem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, który realizowany jest w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Tworzą go wrocławianie powyżej 16. roku życia. Nie musieli umieć śpiewać, musieli natomiast posiadać poczucie humoru i wrażliwość na sprawy społeczne, którymi żyje miasto. Recykling okazał się być jednym z najważniejszych tematów – tuż obok powrotu do życia nad rzeką oraz mody na aktywny i zdrowy styl życia.