Warsztaty kreatywnego upcyklingu w Ekocentrum

07.01.2016 r.

fot. Textile Interactions Lab/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

Wraz z nowym rokiem we wrocławskim Ekocentrum ruszył cykl warsztatów, które nauczą jak ze starych rzeczy zrobić zupełnie nowe. W dwie najbliższe niedziele będzie można stworzyć własne śniadaniowe pudełko i biżuterię z odzysku.

W niedzielę, 10 stycznia, ruszą warsztaty z tworzenia lunch boxów. Zaopatrzenie się w pudełko śniadaniowe wielorazowego użytku pozwoli uwolnić się od nadmiaru jednorazowych foliówek, które po zjedzeniu kanapki przygotowanej do pracy lub owoców zabranych na wycieczkę, od razu lądują w koszu na śmieci. Uczestnicy warsztatów przygotują lunch boxy z butelek po mleku i kolorowej ceraty. Spotkanie rozpocznie się od godziny 14:00 i potrwa do godziny 18:00.

Tydzień później – 17 stycznia – uczestnicy wezmą na warsztat biżuterię z odzysku. W ruch pójdą korki, kapsle, materiały, filce, korale i inne dodatki, z których powstaną oryginalne kolczyki czy wisiorki na szyję. Każdy uczestnik lub uczestniczka warsztatów wykona swój zestaw biżuterii, który zabierze ze sobą do domu. Spotkanie z biżuterią potrwa od godziny 14:00 do 18:00.

Wszystkie zajęcia odbędą się nieodpłatnie w Ekocentrum przy ulicy Św. Wincentego 25A. Wstęp jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zgłoszenia, które należy wysyłać na adres: hogatalos@gmail.com.