Eko Święta! Weź udział w konkursie i wygraj czytnik e-booków lub tablet graficzny

30.11.2015 r.

Ministerstwo Środowiska postanowiło zorganizować dwa konkursy, które mają pokazać, że w święta także możemy być Eko! Wystarczy własnoręcznie zrobić ozdoby choinkowe, a zamiast tradycyjnej kartki wysłać elektroniczną.

W serwisie http://ekoswieta.eu/ znajdziemy zaproszenia do wzięcia udziału w dwóch konkursach – „EkoOzdoba” oraz „e-Kartka”. Pierwszy z nich polega na stworzeniu ozdoby choinkowej z części i elementów, które normalnie poddalibyśmy recyklingowi. W tym konkursie główną nagrodą są dwa czytniki e-book Amazon Kindle Paperwhite 2. Z kolei „e-kartka” to plebiscyt na najlepszy projekt elektronicznej kartki świątecznej. Dwóch autorów najbardziej wyjątkowych kreacji otrzyma tablet graficzny Wacom Intuos Pro M (A5). Zgłoszenia można nadsyłać tylko do 1 grudnia.

„EkoOzdoba”

Konkurs polega na wykonaniu ekologicznej ozdoby choinkowej w jednym z dwóch dozwolonych wariantów: z materiałów z recyklingu lub z materiałów naturalnych.

Ozdoby stworzone z materiałów z recyklingu powinny powstać na przykład z: elementów komputerów, sprzętu elektronicznego, zużytych opakowań, zakrętek, zużytej odzieży, z gazet lub odpadów naturalnych. Można też użyć materiałów naturalnych, takich jak: słoma, patyczki, owoce, orzechy, nasiona, suszone kwiaty, porosty itp. Gotową pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym i instrukcją wykonania należy złożyć w siedzibie sekretariatu konkursu.

„e-Kartka”

Konkurs polega na zaprojektowaniu elektronicznej kartki świątecznej w postaci kreacji graficznej lub animacji. Swoją pracę należy nadesłać poprzez formularz internetowy, który umożliwia dołączenie pliku w formacie: JPG, PNG, SVG, PDF, GIF, SWF o rozmiarze do 40 MB. Grafiki powinny być zapisane w rozdzielczości 1920 x 1280, a animacje w rozdzielczości min. 800 x 600.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach, które promują kreatywne podejście do ochrony środowiska, chociażby poprzez korzystanie z ekologicznych kartek świątecznych, czy ozdób choinkowych.